Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetnek ellenem útólag...

Tehetnek ellenem útólag rendőrségi feljelentést (bőv lent)?

Figyelt kérdés
A történet hogy a haveromnál voltam a hátsó kertben, tolattam a traktorral és nekimentem a szomszédjuk vaskeritésének amibejelentős kárt okoztam,.Megbeszéltűk a nénivel és a fiával hogy ne legyen rendőrségi űgy belőle, helyette megcsináltatom a kerítést.Meg is lett csináltatva,és vissza is lett rakva. Mivel láttam hogy picit szeleburdi a néni és a fia se 100-as ezért gondoltam hogy mivan ha meggondolják magukat és mégis feljelentenek? Van joguk feljelentést tenni útólag ha kell 1 hét vagy akár 1 hónap múlva is? ugy hogy megállapodtunk mogy megcsináltatom a kárt és nincs feljelentés?
2019. ápr. 10. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Tehetnek, de nem mennének vele semmire. A rendőrök is látnák, hogy meg van csinálva a kerítés, gondolom valamilyen módon bizonyítani is tudod, hogy te csináltad/csináltattad meg, vagyis hogy megtérítetted a kárt. De legrosszabb esetben is csak erre köteleznének, de mivel már megtörtént, nincs miről beszélni.
2019. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudnak már feljelenteni, mert megtérítetted a kárt. Amúgy is.. Ezzel nem foglalkozott volna a rendőrség, mert ő nem fog papírt adni arról, hogy térítsd meg vagy javíttasd meg ahogy a bíróság sem.

A szomszéd polgári peren tudta volna érvényesíteni a jogait.

Nincs mitől tartanod. Helyesen cselekedtél, hogy vállaltad a felellőséget és megtérítetted a kárt. Ilyen egy normális ember! Csak sajnos nem sokan ilyenek, mint te. Úgyhogy ne izgulj tovább ezen az ügyön.

2019. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha rendbehoztad, milyen kárról vesz fel jegyző könyvet a rendőr?
2019. ápr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gyépésmérnök ***** válasza:
Végtelenített kártérítés magyar embernek nem jár.
2019. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!