Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás gyakorlatban...

Névváltoztatás gyakorlatban hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Engem tenyleg a gyakorlati resze erdekel.

Azt olvastam,hogy kell indoklas. Gondolom emberek biraljak (nyilvan) ,tehat ha azzal indokolom,hogy "nemtetszik a nevem" azt elfogadjak?(/el szoktak fogadni?)

Ez azert lenyeges ,mert ha nem fogadjak el akkor is ki kell fizetni a 10.000et,de a kovetkezo probalkozasnal mar 50.000Ft-ot kell fizetni.

Az is erdekel ,hogy lehet e kulfoldi vezeteknevem?

Tehat (nagy divat,de nem akarok az lenne) ha mondjuk Khalifa akarnek lenni vagy mondjuk Creed ,akkor lehetnék?

Keresztnevvel kapcsolatban annyi,hogy lehet Magyarorszagon bejegyzett nev kulfoldi valtozata? Tehat lehetek mondjuk "Péter" helyett "Peter","Dáriusz" helyett "Darius" vagy mondjuk "Adonisz" helyett "Adonis"?


Köszi a válaszokat.



2019. máj. 3. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
húgom megváltoztatta a keresztnevét. az indoka az volt, hogy mindenki így hívja, szüleink is így akarták anyakönyvezni, de inkább a hivatalos változatát adták neki. keresztnevet amúgy olyat lehet választani ami az utónévkönyvben benne van. és csak fonetikusan lehet leírni, tehát semmi Darius, Peter és Adonis. vezetéknévvel szerintem mégszigorúbbak, bár ezzel nincs tapasztalatom. szerintem csak felmenőid családneveit veheted fel
2019. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Magyar vezetéknevet vehetsz fel,ami nem lehet történelmi.


Tehát pl.Szabó helyett lehetsz Fekete, Balla, Juhász stb, de nem lehetsz Széchenyi pl. Külföldi meg egyáltalán nem lehet.


Keresztnév csak olyan lehet ami szerepel az MTA listán. Ami nincs rajta azt előbb külön kérvényezni kell (4000ft) és ha felveszik az adható nevek listájára,akkor kérheted hogy az legyen a neved, de csakis magyar fonetika szerint.


Nem lehetsz Darius,se Adonis.


Pl.Jessica se lehet magyar gyerek. A Dzsesszika fent van az adható nevek listáján,ìgy azt lehet kérni.


Mondjuk a Kyle sincs az adható nevek listáján,de ha kérvényeznéd is,csak Kájli formában vehetnéd fel/ashatnás gyereknek.

2019. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Es van valami trukk ,hogy megis lehessen kulfoldi vezetek/keresztnevem?

Ha mondjuk kulfoldon inteznem a dolgokat?

2019. máj. 3. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
házasodj külföldivel és vedd fel a nevét
2019. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazolod hogy külföldi (is) vagy. Kettős állampolgár stb.

Meg a házasság, ahogy az előző mondja.

2019. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik felmenődnek még asszem külföldi a neve; akkor azok közül is választhatsz. Mármint, amilyen név volt a felmenőid között, abból még úgy tudom, külföldies nevet is választhatsz, ha van/volt ilyen felmenő a családodban.
2019. máj. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!