Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok ezért?

Mit kaphatok ezért?

Figyelt kérdés

Ma az Auchanban elkaptak lopás miatt. Jegyzőkönyv készült , velem volt az 5 éves fiam is.

14 ezer forint értékben történt . Kifizettem . Ez után mi történhet?

Volt már egyszer 3 éve hogy találtak nalam a munkahelyen elemet de azt is lopásnak vették.


2019. máj. 5. 20:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
69%
Miert lopsz? Vallald a kovetkezmenyeit, ha elkaptak. Ha volt nalad annyi penz, miert nem lehetett tisztessegesen kifizetni? Igenis lehet hogy komolyabb buntetest is kapsz majd, priuszod is lehet.
2019. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy az üzlet feljelentést tesz. Hogy végül kifizetted a cuccot az enyhítő körülmény (talán), bár egyáltalán nem biztos, ennyi erővel ott is hagyhattad volna a boltban, pont így semmissé teszi a károkozást.

Mivel veled volt a gyerek, tekinthetik úgy, hogy őt felhasználtad a lopás elkövetéséhez, hiszen számíthattál rá, hogy egy gyerekes anyára (apára)kevésbé fognak gyanakodni. Valószínűleg jelzés megy a gyermekjóléti szolgálathoz, és esélyes hogy védelembe veszik a gyereket. Veszélyezteted az erkölcsi fejlődését. Belegondoltál, mit élt át szegény, mikor az anyukáját vagy az édesapját fülöncsípte egy biztonsági őr? Ő is tudja, hogy lopni rossz dolog. Erre most valaki, aki neki a legfontosabb mégis megteszi...

2019. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok jóra ne számíts. Egy ismerősöm évekkel ezelőtt csak együtt vásárolt azzal akit lopáson kaptak (egyik barátnőjével volt) és ő is társtettesként lett feljelentve, bírósági ügy lett belőle. Kisebb érték volt, de akkor is hónapokig tartott az eljárás. Hogy mi lett a vége azt nem tudom, le nem csukták, de később az ügy kihatott a válásakor a gyerekelhelyezésre is.
2019. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Marga jó! Szép kis példát mutatsz a gyermekednek!


Mit? Remélem valami szankciót.

2019. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak a rendőrök hogy pénzbírság lesz maximum. Viszont a gyerek miatt nagyon aggódom
2019. máj. 5. 20:36
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz ebből gond. Amúgy annyit kell mondanod, hogy elfelejtetted fizetni... de kifizeted...
2019. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nyilván kifizettem. Nem is érdekelte a rendőröket mert nem nagy összeg. Annyit mondtak hogy ezt nem kellene csinálni.

A legelsőnél meg nem loptam.

2019. máj. 5. 20:43
 8/14 A kérdező kommentje:

Én többet nem fogok .


Csak a gyerekemet féltem

2019. máj. 5. 20:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne találgassunk!

Büntető törvénykönyv:


A tevékeny megbánás


29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, A VAGYON ELLENI, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését A VÁDEMELÉSIG BEISMERTE, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - A SÉRTETT ÁLTAL ELFOGADOTT MÓDON ÉS MÉRTÉKBEN A BŰNCSELEKMÉNNYEL OKOZOTT SÉRELMET JÓVÁTETTE.

2019. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Libers Pertz ***** válasza:
0%
Remélem a plafon büntetést szabják ki.
2019. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!