Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít fenyegetésnek?

Mi számít fenyegetésnek?

Figyelt kérdés

Akár írásban, akár szemtől szemben, mindegyikre kíváncsi lennék.

Pontosan az érdekelne, hogy mitől számít fenyegetésnek (ami már feljelentést is vonhat maga után)


A válaszokat előre köszönöm, kérem csak hozzáértő szóljon hozzá.



2019. máj. 12. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"kérem csak hozzáértő szóljon hozzá" Bocsi ha elszomorítalak de rossz helyen keresed a hozzáértő embereket. :D Egyébként is a fenyegetés az egy nagyon tág fogalom és több fajtája is van. Az ügyvéded tud hiteles választ adni a joggal kapcsolatos kérdéseidre, ha pedig random ismeretlen emberek szavára adsz, akkor ott már bajok vannak.
2019. máj. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért hozzáértő választ találni. Én igyekszem joghallgatóként az ilyen kérdésekre a tőlem telhető legpontosabb választ adni. Így teszek most is. A jogban a fogalom meghatározások mindig a vonatkozó törvény értelmező rendelkezéseiben vannak. Ettől persze lehet eltérés ha a törvény egy szakasza kifejezetten eltérésre utal. A fenyegetés megatározása a Btk értelmező rendelkezéseiben van (459.§ 7.pont): "fenyegetés: eltérő rendelkezés hiányában súlyos hátrány kilátásba helyezése, amely alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen". Így látható, hogy ez egy erősen szituáció és az egyén subjektív felfogásától függő történet. Például egy idős hölgnek egy hangosabb felszólítás is lehet fenyegető, de mondjuk egy katonának már nem feltétlenül fenyegető ha csak ráüvöltenek.
2019. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, főleg a másodiknak! :D


Tehát ha tegyük fel valaki nekem írja, hogy ne keverjek a továbbiakban, mert rossz vége lesz,nem szereti az ilyeneket, 3 év box után nem szeretne semmi balhét, az simán vehető annak, ha én azt úgy érzékeltem?


(Az alap szituáció hogy egy srác hazudott rólam dolgokat, ami miatt ráírtam, erre mondta hogy én hazudok és a többit..)

2019. máj. 15. 02:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy balhé lesz szerintem nem meríti ki a "súlyos hátrány kilátásba helyezését". De ha mondjuk azt mondja, hogy megver vagy megöl az már simán lehet fenyegetés. Vagy ha mondjuk a "balhé lesz" szófordulat kimondása közben elővesz egy kést vagy valami utaló mozdulatot tesz (ezt persze bízanyítani is tudni kell..). De ha ezt csak így leírja, hogy balhé lesz, önmagában szerintem nem elég.
2019. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!