Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség elutasított, hogy...

A rendőrség elutasított, hogy nem tudok feljelentést tenni. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Januárban feljelentést tettem két férfi ellen akik december elején akaratom ellenére elránvigáltak egy edzőterem öltözőjébe ahová bezártak és bántalmaztak, mert az hitték én loptam az egyesülettől. Könnyű testi sértés keletkezett amire nem tettem akkor feljelentést. Majd két hónapra rá már nem tehettem feljelentést, mivel előbbi magánvádas és lejárt a 30 nap. Ezért mivel garázdaság is megállnaz ügyben, feljelentést tettem garázdaság miatt, a feljelentést elutasították és 8 napon belűl megpanaszoltam amit az ügyész elutasított és hatàlyon kívűl helyezte az ügyet,valamint azt írta,hogy a késòbbiek folyamán nem vagyok kizárva attól,hogy személyi szsbadság megsértése miatt pótmagánvádlóként lépjek fel,amibe beleolvad a testi sértés.


A mai napon bementem a rendőrségre ,hogy feljelentést teszek személyi szabadság megsértése miatt, de azt mondták,nem tudok feljelentést tenni, mert már egyszer tettem feljelentést a két férfi ellen amit elutasítottak,hiába mondtam,hogy most nem garázdaság miatt,hanem szemèlyi szabadság megsértése miatt akarok feljelentést tenni, azt mondták hogy akkor sem tudok,mert már egyszer feljelentést tettem,előadtam a történetet, most nem tudok feljelentést tenni, ugyan arra a cselekményre más bűncselekmèny megnevezèsével.


Tényleg igaz ez,vagy csak a rendőrség ki akarta a feladatot magáról dobni?



2019. máj. 16. 16:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Miért linkeltél korábbi kérdést?

Már nem vagyok gyanusított.

Az ügyészség kiderítette az igazságot.

Én nem, de ellenem követtek el bűncselekményt.

2019. máj. 16. 18:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Ügyvéd, pótmagánvád. A rendőrség nem is fog ezzel foglalkozni többet, ők a cselekményt megvizsgálták, szerintük (csak) ktsv, aminél 30 nap állt volna rendelkezésre a magánindítvány előterjesztésére, mely az elkövetők kilétének megismerésének napjától számítódik. A panasz révén az ügyészség szintén jogszerűen tájékoztatott a pótmagánvád lehetőségéről, ez azonban ügyvédhez kötött, kötelező fogadni egyet ehhez tudtommal nem is rendel ki az állam. Aztán hogy személyi szabadság megsértése vagy csoportos önbíráskodás, azt majd talán az illetékes bíróság eldönti, a pótmagánvádról szóló vádindítványt ugyanakkor az ügyészségen kell benyújtani és ők továbbítják a bíróságra.
2019. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi.
2019. máj. 17. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!