Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apámmal eladtuk a közös...

Apámmal eladtuk a közös házunkat, viszont iszonyatosan nagy őrültségre készül, elfogja verni az összes pénzt, mit tegyek? 23/L

Figyelt kérdés
Mikor kicsi voltam édesanyám meghalt, akinek fél tulajdonjoga volt a házunkon, ezért özvegyi örökösödés révén a ház fele engem illet. Apámé a haszonélvezeti jog. Egy hete írtuk alá az adásvételi szerződést, már 3-4 éve árultuk, 28 millióért kelt egy nagy családi ház hatalmas udvarral, garázzsal, medencével, így is áron alul. Kis városban van, az ország nyugati részén, igaz a házra ráfér egy felújítás, de nincs rossz állapotban. Apám vett ebben a városban, csak a város szélén egy nagy telket, aminek azon kívül, hogy csendes nyugis, szép helyen van más pozitívuma nagyon nincsen. Nincs rajta se gáz, se villany, se semmi. Régebben egy pince állt ott. Na most kitalálta, hogy elkezd oda építkezni úgy, hogy semmi nincsen ott, semmire nem kért engedélyt. Az eladott ház árából felakar húzni egy konténer házat meg venni akar ugyanebben a városban egy kissebb lakást (a panel árak is nagyon felmentek, kb 18 milliónál kezdődik egy elfogadható panellakás.) A szerződés aláírásakor úgy egyeztek meg a vevővel, hogy 10% foglalót kap kézbe. Augusztus 31-ig kell kiköltöznünk. Addig még kap 10 milliót, hogy felhúzza a házát 3 hónap alatt!!! a maradék pénzből, ami ugye a fele, abból akarna venni lakást. 3 hónap alatt elfogja verni az összes pénzt egy olyan házra, amiben nem lesz se villany, se semmi és még egy normális lakást sem tudunk helyette venni. Márpedig lakást mindenképpen kellene venni, mert nagy az illeték adó, meg persze egy fűtetlen konzervdobozban apám nem élné túl a telet. Ha vennénk is lakást abban is csak tulajdonjogom lenne neki lenne rajta a haszonélvezete... Én már régóta nem lakom egyébként otthon, 3 éve barátommal élek Budapesten. De nem lenne rossz, ha lenne vidéken egy lakásom, ahová bármikor mehetek, vagy kiadhatom. Az a probléma, hogy utálom apámat, egy önfejű, kibírhatatlan bunkó, nem akarok közösködni vele. Egyébként már 60 felett van, el van hízva, alkoholista, nem értem miért most akar neki állni építkezni?! Úgy érzem kiakar játszani az örökségemből, hogyan akadályozhatnám meg, hogy két szék közül a padlóra essünk mindketten? Az, hogy üljünk le és beszéljük meg nem opció, mert beszélgetni nem tud csak ordítani.
2019. máj. 26. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
a pénz fele a tiéd, azt a vevő nyilván neked utalta. A másik felével azt kezd, amit akar...
2019. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan ahogy az előző írja. A régi házért kapott pénz fele a tied a haszonelvezet értékével csökkentve. Szépen felmarkolod a részed, ahhoz nem nyúlhat, abba viszont ő az ő részével mit csinál, neked nincs beleszólásod. A lényeg hogy a te részedet ne hagyd nála, a közösködést meg kell szüntetni. Bármit is csinál, most már csak a saját részéből csinálja.
2019. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Apádnak magánügye, mit csinál a fél ház árával.

Annak, hogy te utálod, semmi jelentösége, ettöl még ugyanúgy semmi közöd ahhoz, mit csinál a pénzével!

2019. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem komolyan érdekelné, hogy ha a 28 millió fele a tiéd, akkor a maradék 14bol apad hogy vett egy nagy telket plusz majd 18 milláért egy lakást és miből fog építkezni
2019. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"régi házért kapott pénz fele a tied a haszonelvezet értékével csökkentve"


Ezt hogy érted? A ház értekének felé a kérdezőé. A haszonélvezet őt nem érinti, csak az uj tulajt, aki ha a kérdező apja úgy akarja, be se költözhet a házába....

2019. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te a haz árának megkaptad a felét?

Vagy apad az egesz osszeget készül elverni?

2019. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
a foglalót készpénzben kapta meg, nála van az egész... nyitott egy bankszámlát, odafogják majd utalni a többi összeget. lehet beszélnem kéne az ügyvéddel, hogy módosítsa a szerződést?
2019. máj. 26. 11:36
 8/16 A kérdező kommentje:
hülye vagyok a jogi dolgokhoz és a papírmunkához, az aláírás pillanatától iszonyatosan stresszelek, nem tudok tisztán gondolkodni épp ezért kértem itt segítséget
2019. máj. 26. 11:37
 9/16 anonim válasza:

Most építkezik vagy konténerházat rak oda?

A konténerházhoz nem kell engedély. A közművesítéshez meg igen, hacsak nem illegálisan akarja beköttetni.

2019. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azonnal módosítsd a szerződést így ne írd alá és kész. A pénz fele a te számládon landoljon. Ennyi az egész. Apád meg azt csinál amit akar.
2019. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!