Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy csináljam, hogy ne...

Hogy csináljam, hogy ne legyen ítélet előkészítő űlésen?

Figyelt kérdés

Hamarosan előkészítő űlés lesz a bíróságon.


Már a rendőrségen beismertem bűnösségem, most előkészítő űlésen, ha ugyanúgy elismerem, lehet ítélet születik.


Én viszont még nem akarom.

Beismerem itt is a bűnömet, nem tagadom, elkövettem, de nem szeretnék ítéletet még és van lehetőség arra, hogy legyen tárgyalás.


Mit és, hogy kell csinálni, hogy ne legyen még ítélet?


Azt olvastam, hogy rajtam is múlik.



2019. jún. 1. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A büntetőeljárásról alkotott 2017. évi XC. törvény 504. §-át olvasgattam, s abban azt találtam, ha a vádlott a bűnösségét beismeri és a tárgyalás jogáról lemond, akkor a bíróság az ítéletet az előkészítő ülésen is meghozhatja. Továbbgondolva: ha Ön nem mond le a tárgyalás jogáról, csak a bűnösségét ismeri be, akkor a törvény szerint nem születhet ítélet az előkészítő ülésen.


Hivatkozhat például arra, hogy nem volt alapos nyomozati munka.

2019. jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Ha tárgyalást akarsz, akkor nem mondasz le a tárgyaláshoz való jogodról. Attól még beismerheted a bűnösségedet a váddal egyezően, az nem kizáró ok, de te döntesz, hogy lemondasz-e a tárgyaláshoz való jogodról vagy sem.
2019. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha tárgyalást kérek, mérges lesz magában a bíró meg az ügyész ,hogy még lesz dolguk az üggyel és lehet haza sem engednek az előkészítő űlésről, hanem előzetesbe tettetnek vagy, ha nem akkor pedig a tárgyaláson tuti letöltendőt fognak adni, mert így felfüggesztett lenne.


Nem szeretnék holnap ítéletet, hogy felfüggesztett alatt állok holnaptól. Vagy pedig fellebbezek pénzbüntetésre.

2019. jún. 2. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fognak letartóztatásba helyezni azért, mert tárgyalást kérsz. És az ügyész, amit a vádiratban megjelölt büntetést, attól súlyosabbat sem fog adni a bíró. Szóval nyugi van már!
2019. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!