Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két hónapja várom a levelet a...

Két hónapja várom a levelet a bíróságról, de nem kaptam, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Több mint két hónapja volt a tárgyalás, a kúria döntött, az ügyvédtől kaptam az értesítést, hogy 30 napon belül küldik az ítéletet. Na hát azóta is várom, pedig már eltelt két hónap. Az ügyvéd már nem képvisel engem, vele nem tudok beszélni. Viszont a többi alperessel kapcsolatban vagyok, ők sem kaptak semmit és mem tudnak semmit. Ilyenkor mi van? Lehet hogy eddig elhúzódik a levélküldés vagy nekem kéne utánajárnom? Valakivel volt hasonló? Tudja ilyenkor mi a teendő? Köszönöm!
2019. jún. 2. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a 30 nap az 30 munkanapot jelent.

Kérdezz rá a bíróságon, hogyan áll az ügyed, mert nem kaptál értesítést az ítéletről. Fontos, mert bármiféle fellebbezés vagy hasonlónak a határideje az ítélet kézhezvételétől v. kiküldésétől indul, ezért neked minél előbb látnod kell. Ha már nem képvisel téged ügyvéd akkor neked kell utána járnod.

2019. jún. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenben egyetértek az 1-es számú válaszolóval, ha szabad, annyival egészítem ki, hogy a büntetőeljárásról alkotott 2017. évi XC. törvény 452. §-a szól a határozat írásba foglalásáról, mely akár több hónap is lehet. Az előbb szóba hozott törvény viszont nem szól a határozat kézbesítésének időpontjáról, tehát mindenképp tanácsos a bíróságon érdeklődni.
2019. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!