Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatók alkalmazhatnak...

OliviaMoore kérdése:

A munkáltatók alkalmazhatnak tanulói jogviszonyban lévő személyt?

Figyelt kérdés

Nem sikerült a vizsgám. Októberben kell mennem szóbelizni. Lebeszéltem egy munkahelyet, nem szakmához kötött csupán érettsegihez.

Mivel nem kell minden nap bejárnom, legális engem teljes munkaidőben foglalkoztatni? Esetleg részmunkaidőben, ha teljesben nem?

OKJ-s nappali képzésen vagyok.

Mennyire vevők erre általában a munkahelyek, hogy beleegyezenek egy ilyenbe, amennyiben legális?


2019. jún. 4. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagykorú vagy akkor semmi akadálya az alkalmazásodnak.

Nem az a kérdés, hogy a tanulói jogviszonyod mellett alkalmazhatnak-e, hanem hogy ha valaki teljes állásban dolgozik, akkor lehet-e nappali tagozatos hallgató. Ezt nem tudom.

A munkahelyeknek nem számít, hogy te a munkaidődön kívül mivel foglalkozol ha az a munkádat nem zavarja és nekik pénzükbe nem kerül. Munkaidő kedvezményt azonban csak akkor kérhetsz a tanulás miatt, ha azt az iskolát a munkaadó beleegyezésével végzed, de ha jól tudom, akkor ez sem kötelező számukra, általában a szabadságot kell erre felhasználni - pl. vizsgákhoz.

Az, hogy felvesznek-e téged miközben tanulsz az attól függ milyen állás, mennyi a jelentkező, mekkora bért kérsz te és mások és találnak-e helyetted mást, aki nem tanul. Ha olyan a munka amire nincs más jelentkező, akkor még segítenek is a tanulmányaid megoldásában, csak legyen aki dolgozik nekik. Ahogyan a részmunkaidő is a feladattól és a felvételre jelentkezőktől függ. Néhány szakmában már a középiskola végén megpróbálják becserkészni a fiatalt, az egyetem alatt már alkalmazzák rész munkaidőben, vagy éppen hajlandóak fizetni a tandíját is. Ilyenek ma az informatikusok, gépészek és más hiányszakmák.

2019. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szakképzésről szóló törvényt nézegettem, s ott nem találtam azt, hogy tilos volna OKJ-s képzés mellett dolgozni. Ha biztosra akar menni a kérdező, akkor nézze meg, milyen szerződést kötött az oktatást szervezővel, nem írta-e alá, hogy nem fog dolgozni, s ajánlatos a szóba hozott szerződésben megjelölt jogszabály(oka)t is átnézni, nem tilos-e az(ok) alapján a munkavégzés.
2019. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem írtam alá ilyesmit.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. jún. 4. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!