Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben érdemes ügyvéded...

Ilyen esetben érdemes ügyvéded fogadni?

Figyelt kérdés

Történ,hogy a szomszéd több célzott lövést adott le a kutyámra mert az ugatta, ezzel kilőtte a szemét. Maradandó sérülést okozott neki, így állatkínzás büntettel megtörtént a feljelentés.

Kérdés, mai világba elég az ügyészségre bízni hogy végre méltő büntetést kapjanak az ilyen senkiháziak, vagy érdemes egy ügyvédet is megbízni ezzel az esettel?



2019. jún. 6. 11:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem tudjuk, hogy történt a feljelentés. Másrészt nem az bizonyít, hogy a rendőr lát valamit. Létezik orvosi látlelet, tanúvallomás, ilyenek..
2019. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
nem ugy van hogy a bunöző nyakára varják a perköltséget? ha szomszéd akkor van háza ami terhelhető.
2019. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmesebb hozzászólásokat. Biztonsági kamera rendszer minden rögzített azt is ahogy több célzott lövést ad le a saját telkéről a nádkerítésen át az én telkemre amin ugatott a kutya. Nád enyhén átlátható volt. Eljárás indult ellene állatkínzás miatt mivel maradandó sérülést okozott ezzel a tettével. Én nem vagyok jártas jogi ügyekben, nem vagyok jártas bírósági tárgyalásokban sem, csak dühít, hogy kis büntetéssel meg lehet úszni egy ilyen esetet, és ezért gondoltam ügyvéd segítségét kéne igénybe venni. Az hogy kinek mennyi pénzt ér ez meg nem tud érdekelni, szerencsére nekem ez minden pénzt megérne hogy végre példát statuáljunk az állatkínzók ellen!
2019. jún. 14. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!