Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy életveszélyes Útpadkán...

Egy életveszélyes Útpadkán megpattantam önhibámon kivül, kevés alkoholt ittam, ki is hánytam. Kárt nem okoztam sem tárgyban, emberben. Jogsim eltiltva 1 1/2 évre. Nov-ben kapnám vissza, kell vizsga?

Figyelt kérdés
Most hadakozom, mert sokan szóvá tették a rossz parkoló helyzetet egy U alakú parkolóban. Sokan csak navigálás segítségével jutnak ki innen.A Közei fa gyökerei utat törtek felfelé az útburkolatot megemelve. Ezen megpattantam átvágódtam a túloldalra nagyon kicsi káért okozva saját gk-on. Karcolás, a szélvédőn alig észrevehető hajszéálrepedéssel. Elvették másféél évre a jogsim, a halyszínelők rossz felmérést végeztek, nem onnan jöttem, nem odafelé tartottam ahonnan, ahová leírták. Sehová nem mentem volna, de a visszapillantóm miatt feldudáltak, menjek ki és vissza mert letörik ismét. 223 ezret róttak +büntetésül. Nem jogos az ítélet, nem volt tárgyalás, fellebbezésem elfogadta, visszavágta nyomozati szakba a bíró. Megíratm nekiis+ a városgondnokságnak, senki nem mer itt parkolni, lehet jobb ítélet sz ügyemben? Előkészítő tárgyalás rosszullétem meggátolta, mentőt hívott a bíró. "Vis MaJOR" HELYZET, AKI ITT LAKIK, HA ISZIK, HA NEM AKKOR IS EL KELL ÁLLNIA, VISSZA KELL MENNIE, HA NORMÁLISAN VALAKI EL AKAR MELLETTE MENNI, MERT SOK A GÁTLÓ OK A PARKOLÓBAN.Ezeket figyeli a bíró és enyhébb lehet ítéletem? Hamarosan ítélkezési szünet, válasz a parkolási ügyben /Önkormányzattól semmi/ Ez a levél is +elküldve a bírómnak.Mi van, ha semmi választ nem kapunk onnan?

#jogosítvány #per #karcolás #parkológond #úthibák #javítási gondok #betonszélek #kicsi helyek és sérülések #kocsikárok #letört visszapillantók
2019. jún. 10. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Szegény bíró, akinek írtál! Zagyva szöveg, furcsa kifejezések stb.

De nem ez a fő baj. Ha egy vezető ügyetlen, padkázik egyet, saját kocsiját picikét megrongálja, aki mi a fenének kell rendőr? Te hívtad őket?

Ha kevés alkoholtól is hánysz, akkor minek iszol?

Vagy beteg vagy, semmit nem ihatnál, vagy nagyon is be voltál rúgva.

Ki az a Vis MaJOR? Valami amcsi tábornok?

Mi a fene az a feldudálás, és miért a tükröd miatt?

Most is részeg vagy, vagy mi?

2019. jún. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam privátot a kérdezőtől. Felesleges foglalkozni vele, mert nem normális. Annyi marhaságot zagyvált össze, hogy ihaj!
2019. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudnád mutatni ezt a helyet, vagy leírnád a címét?
2019. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Molyember ***** válasza:
100%
Ha ezt a szöveget tudatmódosítók nélkül írtad, akkor soha többet nem szabad vezetned. Én is padkáztam már meg a kocsit kiállás közben, de el nem tudom képzelni azt a sebességet, hogy ettől átvágódjak valahova.
2019. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"kevés alkoholt ittam", "Sehová nem mentem volna"


Részt vettél alkohol fogyasztása után a forgalomban. Hiába "csak" egy parkoló. Ha a padkázásból repedés van a szélvédőn, ott egy gyerek is lehetett volna, akin átmész. Az alkohol fogyasztásáról vonatkozó részben én nem látok olyat, hogy "csak" a parkolóban lehet vezetni alkohol hatása alatt is.


" a visszapillantóm miatt feldudáltak, menjek ki és vissza mert letörik ismét."


Ha jól értem, akkor úgy parkoltál le, hogy nem fértek el tőled. Már ezért üntetés járna. Fel kellene mérni, hogy hogyan parkolj, hogy mások tudjanak közlekedni tőled. És akkor nem kell "csak" a parkolóba lemenni ittasan odébbállni.


"senki nem mer itt parkolni"


Te, illetve aki miatt odébb szerettél volna állni, mégis megtettétek.


"SOK A GÁTLÓ OK A PARKOLÓBAN"


Elsősorban a libáért vett jogsisok.

2019. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kretén.
2019. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Már a kérdésben is saját magadat cáfolod meg.


Önhibámon kívül >>> alkoholt ittam


Már ne is haragudj, de aki alkoholos állapotban beindítja, sőt ELMOZDÍTJA az autót, az büntetendő!

Főleg ha nem tudja kezelni az autót, és az megugrik.

Szerintem egy gyakorlott sofőrnek nem okoz gondot egy kiálló gyökér. Itt az alkohol miatt történhetett bármi.


Szabályosan álltál-e? Ha igen, nem kell odébbállni.

Ha nem, akkor már eleve hibás vagy.


De az a helyzet, hogy itt mindent okolsz, csak magadat nem, amiért ittál.

Összegezzük:

- hibás a másik, mert nem fért el

- rossz a parkoló állapota

- hibás a fa, mert feltörtek a gyökerei

- hibásak a nyomozók

- hibás a bíró


Csak épp te nem vagy hibás, aki nem tud vezetni és alkoholos állapotban mégis megpróbálja?


Ez a te agymenésed, a VIS MAJOR-t nem ilyen helyzetekre mondják. Ha a parkoló a közforgalom számára meg van nyitva, használható, akkor egy jogosítvánnyal rendelkező sofőr képes benne közlekedni, ha a többi sofőr is rendeltetés-szerűen használja!


Vis Majort-t pl. természeti katasztrófára mondják, amit az ember nem tud elhárítani.

2019. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 qkker1 ***** válasza:
63%
Nem lehetne valahogy értelmesen leírni, hogy mi a nyűgöd?!
2019. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Alkoholista vasárnapi vezető, aki még írni sem tud, tehát a 8 általánosa sincs meg. Ugorgyunk.
2019. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!