Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szakvizsga? Teljesítény...

Szakvizsga? Teljesítény kényszer? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval mindig is maximalista voltam, mint azt tudjuk, a legtöbben ilyenek vagyunk. Legszívesebben be sem mennék a holnapi vizsgámra. Páran megteszik szaktársaim közül. :)

OKJ. Tipikus. Nem tanítanak, mindent a netről tanulsz.

Kiosztották a tételsort. Tudjuk? Áh...

Szóval szeptemberben vizsgáznak a legtöbben. Miért?

Hogy NE égjenek.

Megértem. Totál.

Én eddig mindig MINDIG teljesítménykényszerrel, maximalizmusra törekedve ültem be az ÖSSZES vizsgámra. Barátnőm azonban vizsgázik. Neki menni is fog. Nekem azonban nem.

Mit tegyek? Arra gondoltam, először életemben magamat meghazudtolva beülök így. aztán lesz ami lesz, mosolygok szépen bólogatok és kivárom a kínos 5 percnyi csendet.

Ti mit tennétek?

Legurítanátok egy felest? :"D

/L



2019. jún. 6. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit is tanultál volna rá, akkor most ezt a kérdést nem tetted volna fel. Holnapig (vagy máig?) még van időd tanulni. Ha maximalista vagy, akkor az év(ek) alatt végig is maximalista voltál, ez azt jelenti hogy azért végig tanultál. Tehát most legrosszabb esetben is egy kettest össze tudsz szedni. Annál jobb jegy meg nincs, csak szebb. Én biztos elmennék vizsgázni, OKJ vizsgán szerzett jegy úgy sem fog senkit sem érdekelni.
2019. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyere át korrepetálásra. ;)



Amúgy az aggódásrombolás egyik jó módja hogy számba veszed a legrosszabb lehetőségeket és azok ellen teszel ellenintézkedéseket.


A siker és a magabiztosság pedig egy egyszerű gyakorlattal elérhető.

Becsukod a szemed és elképzeled hogy vizsgázol és kérdeznek te pedig elkezdesz mesélni és magyarázni a tanár arcán pedig látod hogy tudja hogy készültél, majd kapsz egy jó jegyet és kimész az ajtón és megkönnyebbülsz. Éld át ezeket az érzéseket képzeletben majd nyisd ki a szemed és menni fog.

2019. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!