Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A könnyű testi sértés beleszám...

Valkaiss kérdése:

A könnyű testi sértés beleszámít az erkölcsibe?

Figyelt kérdés

Bocsi ha nem jó a kategória, jobbat nem találtam. Szóval ha valakinek bemosok egyet, nem hinném hogy maradandó lesz, 52 kilós lány vagyok. De diplomám lesz két év múlva (elvileg). És nem tudom, hogy beleszámít-e az erkölcsibe, lesz-e nyoma.

A büntetést szívesen kifizetem, ha ezt megtehetem.


2019. jún. 14. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Soha nem az számít ilyen esetben, hogy miért ítélnek el, hanem hogy milyen szankciót kaptál érte. Tök mindegy, hogy mit követtél el. Ha csak intézkedést alkalmaznak veled szemben (próbára bocsátás, megrovás), akkor attól még kaphatsz tiszta erkölcsit. Ha más jellegű büntetést kapsz, mert kaphatsz, akkor az benne fog lenni, de megvan, hogy melyik büntetésnél mikor mentesülsz, mikortól kaphatsz tiszta erkölcsi bizonyítványt. De attól egyébként, hogy valaki kaphat tiszta erkölcsit, attól még a bűnügyi nyilvántartás adataiban benne lesz. Tehát ha onnan kérik le az adatokat, akkor minden látszódni fog. Ott még az is szerepel, ha valaki még semmilyen büntetést nem kapott, vádat sem emeltek vele szemben, csak közöltek vele egy gyanúsítást.
2019. jún. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kovpet ***** válasza:
Biztos átgondoltad, hogy neked való ez a pálya? A gyerekeket is lecsapkodod majd, ha nem jól csinálnak valamit vagy beszólnak? Mert be fognak, olyanok.
2019. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#9 vagyok:


Csatlakozom #12-höz.


Neked ez túl "nyugdíjas" pálya. Olyant kellene választanod ahol adott az önkifejezés, és az érvényesülés lehetősége.

2019. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 árokpart ***** válasza:
Már bocsáss meg és még véletlenül sem akarom a pályaválasztási szándékodat megítélni, főképpen így ismeretlenül, de mindenesetre elég furcsán "indítasz". Ilyet kérdezel, hogy ha megversz valakit megbüntetnek e érte, illetve benne lesz e az erkölcsiben. Ha nem büntetné a törvény akkor ezek szerint leendő tanárként előre kitervelten, bosszúból meg akarnál verni egy embert. Ha a gyerekek közül valaki beszól akkor egyből elvernéd. Ugye a gyerekek érző élőlények, még egy mintatanuló jól szituált családból származó gyereknek is lehet rossz napja ha pl. válnak a szülei, csődbementek stb. Emberanyaggal fogsz dolgozni akik bizony mások és mások. Nem mindenki aranyos és jól nevelt az életben sem felnőtt és sem gyerek.
2019. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mivel nő vagy, nem lesz semmi következménye, hiszen nemi alapon neked van igazad.
2019. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Persze, tanítottam már :D Alapból nehéz kihozni a sodromból, főleg egy gyerek nem tud (én is voltam diák, emlékszem még rá én se voltam mintapéldány :D).

Engem egy dologgal lehet felhúzni, ha anyámat bántják. De a diákjaim nagy valószínűséggel nem is fogják ismerni őt :D

2019. júl. 17. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!