Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túlvett szabadság visszakövete...

Túlvett szabadság visszakövetelhető-e? Pénzben kötelezhető-e a munkavállaló a megváltására?

Figyelt kérdés

Meghallgattam már egy munkajogászt feldobtam a kérdést a jogiforumra is, így tudom a választ, csak kíváncsi vagyok, az itteni szuperokos mindenben szakértők mit mondanak.


Tehát, mi van akkor ha én gyakorlatilag az éves összes szabimat kivettem már június elejére, és most felmondtam?

A munkáltató visszakövetelheti-e a június elejéig időarányosan nekem járó szabik (12 nap ) és a ténylegesen kivett szabik (26 nap) közti különbözetet? Követelheti-e hogy pénzben fizessem neki vissza ezt a „jogtalanul kivett“ 14 napot?


Mint írom, konzultáltam már online és real life is munkajogásszal, tudom választ csak kíváncsi vagyok ki mit szakért itt.


2019. jún. 16. 12:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Jogszabályokkal támasszátok alá, hogy miért járna vissza a munkáltatónak pénz. Mi az a jogcím?
2019. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én is várom a jogcímet!!

Levonnak? Akkor meg kell adni a jogcímet mi alapján.

Mi alapján?

2019. jún. 17. 08:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Miféle jogcímet vársz? Nem dolgoztál meg azért a pénzért, nem kapod meg. Ilyen egyszerű.


Ha mondjuk június 30 az utolsó munkában töltött napod, akkor értelemszerűen nem tartod a markot majd a júliusra esedékes bérért sem.

2019. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!