Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor, ha egy...

Mi a teendő akkor, ha egy webáruház hónapokig nem szállítja ki a rendelt árut, van időkorlát, jogos-e ebben az esetben jogi útra terelni?

Figyelt kérdés

A Turánia webáruházról lenne szó, ahol magyaros, hímzett termékeket lehet vásárolni. Sajnos mielőtt rendeltem és ki is fizettem az árut nem olvastam el a hozzászólásokat amiket írtak. Van olyan, akinek fél éve nem érkezett meg már kifizetett termék, de átlagban több mint 3 hónap. Külföldről gyakrabban érkeznek. Én 2 hónapja várok, de szerintem ez is nagyon hosszú és még több is lehetne. Próbálom hívni őket, de nem is veszik fel, amikor egyszer nagy nehezen felvették akkor annyit mondtak csak, hogy várni kell még, sok a munka, sok a megrendelés stb, csak a hitegetés.


A helyzet az, hogy van aki megkapta az áruját habár nem időben, tehát létezik a bolt és szállít, habár van akiről megfeledkezik és nem 3 hét ahogy az le van írva az oldalukon.

Nincs valamijen jogszabály arra vonatkozóan, hogy mennyi lehet a várakozási idő? Mit lehet tenni? Fogyasztóvédelem? Én attól tartok itthon nagyon félvállról kezelik a vásárlók panaszait, mint ahogy a legtöbb magánszemélyi ügyet.



2019. jún. 18. 12:06
1 2
 11/11 Oak Lily válasza:

Sziasztok,


infónak írom, hátha segít még valakinek.


Amúgy nekem is ezzel e bolttal van bajom, 4 hónapja nem kaptam vissza a pénzem pedig azzal hitegetnek, hogy visszautalják.


Nah, a bankom, a Raiffesen azt mondta, hogy rendes utalás esetén 30 nap van a visszahívásra, kártyás fizetésnél ez hosszabb idő, de azt nem mondta mennyi. Nekem rendes utalásról volt szó és jóval több idő telt el mi 30 nap, sz'al nem élhettem vele. Szerintem megyek a közjegyzőhöz, mert legalább úgy a kétharmadát visszakaphatom a pénzemnek, ha minden jól megy, de az tuti, hogy minden lehetséges fórumon leírom a történetem, hogy nehogy megkárosíthassanak még valakit a tolvajok.

Nem értem miért jó nekik telepanaszkodtatni a netet.


Konklúzió: drága tanulópénz volt:

1, csak átvételnél fizetés, ha nem tényleg mamut cégről van szó

2, hamarabb reagálni már az első gyanús jelnél

3, szétnézni vélemények után a neten


Sajnos közhely, de az ember magából indul ki, nekem eszembe nem jutott volna ellopni olyan pénzt ami nem illet meg. Más nem így van ezzel.

2020. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!