Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért idéz most a saját...

Miért idéz most a saját kapitányságukhoz a rendőrség?

Figyelt kérdés

Tavaly december 7-én két ember megfogott Kecsleméten , földretepertek és hívták a rendőrséget, hogy előző nap én loptam tőlük 200 ezer forintot. A rendőrség előállított, lopás vétség megalapozott gyanujával kihallgatott ,őrízetbe vett, másnap kiengedtek, megint kihallgattak, lefoglaltak tőlem 200 ezret és elengedtek. Természetesen azt mondtam, hogy nem én követtemnel, mert úgy is van. Kamera nincs csak a két ember állítja, hogy én voltam, közben előkerült még egy ember, ő is azt mondta ,hogy én voltam, de semmi kézzel fogható bizonyíték nincs. Az eset Kecskeméten történt én viszont Tatabányán lakom. Januárban küldött egy idézést Kecskeméti rendőrség, hogy menjek elmeorvoshoz a saját városomba Tatabányára és az eredményt megküldik nekik Kecskemétre. Azóta csend volt, május 3-án a Tatabányai rendőrségről telefonált egy rendőrnő, hogy be kell mennem ahol lakom Tatabányára a rendőrségre, mert leküldte Kecskemét az iratot ide, hogy ne kelljen oda elutaznom és kihallgat folytatólagosan, azután visszaküldi Kecskemétnek az ügyet. Természetesen végig tagadok, mert nem én követtem el, az hogy 280 ezer forint volt nálam és lefoglaltak 200 ezret az semmi, mert az nem lopott pénz hanem a sajátom volt, mert egy hétre mrntem Kecskemétre barátokhoz és volt nálam annyi, de nem lopott, de abból lefoglaltak ahogy írtam 200 ezret. Ha kiderűl, hogy nem én követtem el, visszakapom. Végig a multkor is tagadtam amikor itt helyben hallgattak ki, mert nem én loptam. De ők azt állítják hárman, hogy igen. Most kaptam egy idézést, hogy jelenjek meg gyausítottként Kecskeméten a rendőrségen.


Kérdésem: Ha megint meg kell jelenni, most miért kell oda elutazni? Miért nem úgy csinálják mint multkor, hogy leküldik az itteni rendőrségnek az ügyet, aztán visszaküldik.


A multkor azért csinálták így, hogy ne kelljen elutaznom, de most miért nem így csinálják megint? Miért a saját kapitányságukhoz idéznek mikor itt is kitudnak hallgatni?


Viszont nem tudom miért idéznek csak, hogy jelenjek meg és ennyi. Nem írják, hogy kihallgatás miatt, semmit, jelenjek meg és kész. Meg azt, hogy gyanusítottként. Nem tudom mit akarnak.



2019. jún. 26. 20:40
 1/9 Mihago ***** válasza:
Nézd meg, kihallgatásra idéznek-e. Tippem az, hogy nem, hanem iratismertetésre, ami a nyomozást lezáró utolsó eljárási mozzanat, azt követi a vádemelés. Ha viszont vádat emelnek, akkor 99.9% hogy el is ítélnek, ha bűnös vagy, ha nem. Biztos lesz, aki győzködni fog, hogy a bíróságon ilyen nincs, de azok buta emberek, akik a büdös életben nem kerültek szembe az "igazságszolgáltatással", és naivan hisznek a jóságos rendőr bácsi és a törvényes bíróság meséjében.
2019. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hazugságvizsgálat esetleg?
2019. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mihago ***** válasza:
2-es, olyan csak a buta filmekben van, meg a büntetőeljárásról halvány fogalommal sem bíró állampolgárok fejében. A poligráfot már régesrég száműzték a modern nyomozásokból, mert nagyjából annyira megbízható, mint a tarotkártya. Az persze a magyar bírói kart minősíti, hogy egyes baromhülye bírók még mindig elfogadják bizonyítékként, és a másodfoknak meg a Kúriának kell elmagyarázni nekik, hogy nem, bázmeg, ilyet nem csinálunk. Magyar bíróságon arra is volt példa, hogy grafológussal végeztettek "személyiségelemzést", mert a bírónő egy háziasszony felkészültségével rendelkezett.
2019. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Esetleg nem szembesítés???


Iratismertetést jeleztem, hogy meg akarom az iratokat ismerni, de arra nem idézni szoktak, hogy kötelező megjelenni.

2019. jún. 26. 22:43
 5/9 anonim válasza:

Jelentsd fel őket, hogy erőszakot alkalmaztak, mert lefogtak és nem engedtek el. Te megúszod azzal h fizetned kell, may pedig felfuggesztett, ahogy ők is azt kapnak és kártérítési peren visszapereled a pénzed

Probelma megoldva...


Amúgy azonnal ügyvédhez kellett volna fordulnod... és nem lenne semmi gondod mosr.

2019. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

"Tavaly december 7-én két ember megfogott Kecsleméten , földretepertek és hívták a rendőrséget, hogy előző nap én loptam tőlük 200 ezer forintot. A rendőrség előállított, lopás vétség megalapozott gyanujával kihallgatott ,őrízetbe vett, másnap kiengedtek, megint kihallgattak, lefoglaltak tőlem 200 ezret és elengedtek. "


Erre célzok.


Amúgy az egész sztori bűzlik. Azért mert valaki azt állítja hogy te loptál az nem bizonyíték. Kell, higy legyen más is. Ha eltudsz például számolni, hogy honnan van a 280 ezer nálad akkor nincs gond. Például a bankbol kivetted...


Amúgy az h a földre tepertek olyan sincs. Ezért ahogy írtam feljelentést tehetsz te is. Önbíráskodás miatt őket is elítélik.... aztán lehet velük alkudozni.. Te visszavonod a feljelentést ha ők is.. .

2019. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mihago ***** válasza:

6-os, sajnos bőven elég, ha ráfogja valaki, hogy lopott. Felejtsd el a törvényt és a józan észt, Magyarországon egyik sem számít. Ha bekerültél a gépezetbe, bedarál és kész.


Annak idején a Tolvajkergetők tagja voltam. Gyakran akcióztunk az azóta megszűnt Instant nevű szórakozóhelyen. Ott mindennaposak voltak a lopások, zsebelések. Kint, az utcán is ott lebzselt a sok gázkamratöltelék, mentek rá a hazainduló vendégekre, a nyílt utcán rabolták ki őket. A rendőrséget meg hol érdekli, nem érnek ők rá járőrözni, fontosabb dolguk van.


Egyszer az egyik tagunk videóra vette, amint két eléggé ittas lány után oson egy ilyen parazita, és a táskájukból kiemel valamit. Telefon vagy pénztárca lehetett. Leadtuk a felvételt a rendőrségnek, de azok csak a vállukat vonogatták, ők nem értenek ehhez.


Fél évvel később írt nekünk egy roma lány, hogy segítsünk neki. A Facebook-oldalunkon látta a videót a lopásról, és a barátját tartóztatták le érte ártatlanul. Úgy félórával később a két lány a Király utcában beállt egy gyrososhoz, mögöttük ők ketten. A roma srác észrevette, hogy a csajnak nyitva van a táskája, és szólt. A csaj erre megrémült, és mindketten elsiettek. Csodálkoztak is, hogy ezeknek mi bajuk, biztos rasszisták, gondolták, de legalább előbb kerültek sorra.


Még egyszer hangsúlyoznám, ez nem ilyen belvárosi cigánymese, "nem is ín vótam biztosúr", mert ott volt a videó, hogy a csaj táskáját az Instantnál pakolták ki, nem pedig a Király utcában.


Megvették a gyrost, elindultak vele a Nagykörút felé. Egyszer csak fékezett mellettük egy rendőrautó, kiugráltak a sünök, és mindkettőjüket a földre teperték. Ott volt a két részeg csaj is, és ott sikítoztak, hogy igen, ezek voltak, ellopták a telefont! Bevitték őket, és végül a fiút gyanúsították meg lopással pusztán az alapján, hogy a seggrészeg libák megesküdtek, hogy ő volt, mert ő állt mögöttük a sorban. A szerencsétlen aztán mondhatta, hogy ez baromság, nem hittek neki, és előzetes letartóztatásba is került.


Amikor a barátnője felfedezte ezt a videót, és felhívott minket, már fél éve börtönben volt, és egy hét volt hátra a tárgyalásig. Simán elítélték volna mindenféle bizonyíték nélkül, hiszen két tanú állította, hogy ő volt. A videó mentette meg a srácot. A barátnője rohant vele az ügyészhez, és az némi hümmögés után nagy kegyesen beismerte, hogy mellényúltak.


Így működik Magyarországon a büntetőeljárás! Nem a bűnösséget, hanem az ártatlanságot kell kétséget kizáróan bizonyítani. Ja, hogy ez a büntetőjog összes alapelvét és a hatályos törvényeket is sérti? Kit érdekel? Olyan nincs, hogy a hatóság tévedjen!

2019. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat a poligráfért! Kicsit utána néztem és az én fejembe is élt ez a tévhit. Bár én ezt pont a tolvajkergetőktől láttam, mikor egy kollégista egy vak lányt erőszakolt meg egy öltözőben és a poligráfos vizsgálatra gyűjtöttek neki, ha jól emlékszem.
2019. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet csinálni poligráfot, de a bíróságon és sehol máshol nem fogadják el bizonyítékként, szóval sok értelme nincs poligráffal jönni. :)
2019. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!