Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirendelt védő miért bólogatot...

Kirendelt védő miért bólogatott végig, hogy igent mondjak mindig, holott én nekem is van beleszólásom?

Figyelt kérdés

Bíróságra előkészítő űlésre vádlottként idéztek. Kirendelt védő is ott volt, de amikor odaértem tárgyalásra még a váróban a köszönésen kívűl oda se jött, hogy átbeszéljük a dolgokat, sőt akkor találkoztam vele előszőr. Oda se jött inkább az ügyésznővel beszélgetett mint kék haver.


A tárgyalóteremben meg, ha a bíró kérdezett valamit tőlem, a védő mindig felém fordult és bólogatott, gondolom, hogy igent mondjak mindenre.


A tárgyalásról lemondásra is bólogatott, arró le is mondtam.


Amikor kihirdette a felfüggesztettet a bíró és kérdezte, hogy elfogadom-e, arra is bólintott a védő, hogy fogadjam el.


De nem hallgattam rá, nem fogadtam el, hanem fellebbeztem enyhítésért.


Hadd ne hallgassak mindenben az ügyvédre.


Mi értelme, hogy mindig bólogatott, hogy igent mondjam mindenre?



2019. jún. 27. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kis súlyú esetről volt szó. tudta, hogy megúszod egy felfüggesztettel ami kb semmi hatással sincs az életedre ha a felfüggesztett ideje alatt nem követsz el semmit. Így aztán az ő oldaláról nem sok értelme volt tagadni és bonyolítani az esetet, hisz nem sok tétje volt. Ezért mondta, hogy fogadj el mindent.
2019. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, az iratok alapján egyszerű megítélésű az ügyed, ügyvéded úgy érezte, hogy a felfüggesztett szabadságvesztés a lehető legenyhébb, amit kaphasz.


Persze ez is komoly joghátrány, mert próbaidő alatt priuszos vagy, erkölcsi bizonyítványhoz kötött munkakört nem tölthetsz be. A jó hír számodra, hogy már egyre kevesebb munkakörhöz követelheti meg az erkölcsi bizonyítványt a munkáltató.


Ha ügyész előtte mondta, hogy nem fellebbez, akkor másodfokon nem kaphatsz súlyosabb büntetést, de az most a nyári szünet miatt csak olyan októberben lesz, azaz a priuszod 4 hónappal hosszabb lesz. Ennyit "nyertél" a fellebbezéssel. Meg hozzá jön bűnügyi költségekhez a kirendelt védő további órái is, elszámolható költségek (pl. parkolási díj, útiköltség), mondjuk ez összesen pártízezer csak.

2019. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!