Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van e barmi oroklesi kogom...

Van e barmi oroklesi kogom vagy beleszolasom?

Figyelt kérdés

Edesapam meghalt es az anyja utan nekem jar e valami orokseg e nagymama reszerol?


Hagyateki targyalas elott o ra irathatja e a lalast vadidenenre? Bele szolhatok e abba hogy eletjaradek szerzodest kotott ?



2019. márc. 16. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Édesapád lett volna az örökös, ha nincs végrendelet, akkor lennél helyette te az egyenesági örökös (az egyik).

Ha jól tudom, köteles rész megillet az örökségből, hiszen egyenesági leszármazottja vagy, de amíg él, a tulajdona az övé és azzal ő rendelkezik.

Te mit szólnál ha a jövendő unokád bele akarna szólni mit csinálj a saját házaddal, kinek add oda, csak mert ha meghalsz akkor azt akarná, hogy az övé legyen?

Csak akkor van lehetőséged beleszólni, ha feltételezhetően becsapták vagy ki akarják használni, esetleg ha nincs itélőképessége teljes birtokában - vagyis ha nem tud megfelelő döntést hozni. Ilyenkor természetesen az ő érdekében fel kell lépned az ajándékozás ellen. A hivatalos ügymenetet azonban nem tudom milyen és kihez kell fordulni.

2019. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!