Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haláleset utáni ügyintézés...

Haláleset utáni ügyintézés hogy működik?

Figyelt kérdés

A bankoknál és biztosítónál hogyan kell jelenteni? Mit kell tennem? Nem volt még ilyen az életemben, azt se tudom merre induljak el.

Én leszek az egyedüli örökös, de hagyatéki még nem volt. Az autó kötelezője is június végéig volt érvényes, ha nem találom a csekket hogy fizessem be? Biztos felhívom őket, csak minden aktuális költséget mihamarabb rendezni szeretnék. Akik végigmentek már ezen a procedúrán, legyenek szívesek kisegíteni. Köszönöm szépen!



2019. júl. 6. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
amig nincs meg a hagyatéki addig semmi komoly hivatalos ügyet nem tudsz intézni
2019. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Banknál és biztosítónál sem? Csak nem akarok semmit elmulasztani.
2019. júl. 6. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Banknál annyit tudsz csinálni, hogy a költségeket lecsökkented a minimálisra, bankártyát visszadod, telefont, netbankot stb kikapcsoltatod és csak a számlavezetési díjat kell a hagyatékiig fizetni. A biztosítás is szintén a halott nevén van addig míg nincs meg a hagyatéki. Ez viszont egy ingoványos terület, baleset esetén hogyan vállalhat olyan személy felelősséget aki már meghalt? Van aki azt mondja, hogy addig nem is lehet az adott gépkocsival közlekedni.


A hagyatéki után 30 nappal azaz jogerőre emelkedés után tudsz bármit intézni. Addig sajnos várni kell-

2019. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaah, ha nyugdíjas volt az illető akkor a legközelebbi kormányablakban kell bejelenteni, hogy ne folyósítsanak a halottnak több nyugdíjat. Ha dolgozott, akkor a munkahelyén. Ehhez kell a halotti anyakönyvi kivonat. Ezeket azonnal be kell jelentened.
2019. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt nyugdíjas. Halotti sincs még meg. Azt tudom hogy anélkül semmit sem lehet csak tájékozódok én már mindenhol előre ha lehet, mert rámszakad majd minden.
2019. júl. 6. 22:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Kocsiját senki nem is tervezte használni, azzal nincs gond. Csak azért be kéne fizetni hogy a kgfb is rendezve legyen újabb negyedévre. Biztos ami biztos.
2019. júl. 6. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Haláleset után nem intézel semmit, csak fekszel a koporsóban, és szépen elporladsz.
2019. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!