Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent amikor a magyar...

Mit jelent amikor a magyar közszereplők kiirják ezt az oldalukra (lent), erre van valami törvény?

Figyelt kérdés

“Az oldalon található tartalmak a szerző kizárólagos tulajdonát képezik”

Ezt szokták ki írni. Nem csak “celebek” hanem a tik tok nevű alkalmazáson ismertebb tinédzserek is. Ha én mégis “felhasználom” a videóikat, képeiket valamire (mondjuk viccet csinálok belőluk, átszerkeztem, felrakom azt stb [nem akarok egyébként csak gondolom ilyenekre gondolnak]) akkor az törvénybe ütközik azzal hogy ezt kiírták vagy mi?

Én úgy tudtam “amit felraksz az internetre az ott is marad örökre, ha letörlöd akkor is, és amint felrakod mindenki azt csinál vele amit akar”. Akkor mit gondolnak majd ettől nem fogják vagy megijedztik az embereket ezzel vagy mi? Szerintem még mindig él ez hogy amint felraktad bárki bármit csinálhat vele MIVEL TE RAKTAD FEL, TE EGYEZTÉL BELE EZEKBE.



2019. júl. 7. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

"Én úgy tudtam “amit felraksz az internetre az ott is marad örökre, ha letörlöd akkor is, és amint felrakod mindenki azt csinál vele amit akar”"

Hát rosszul tudtad.

Pontosan azért írják oda, hogy erre figyelmeztessenek vel. A szerzői jog bizony védi azt a tartalmat is amit az internetre rak fel valaki, nem csak azt ami nyomtatva jelenik meg vagy cd-n.

2019. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
56%
Ha egy közösségi oldalon osztanak meg valamit, akkor természetesen nem rendelkeznek a jogokkal: az ilyen oldalak felhasználási feltételeiben benne vanb hogy ezekkel a jogokkal az oldal tulajdonosa rendelkezik. Saját site-on közzétett anyagok esetében viszont meghatározhatják a felhasználási feltételeket.
2019. júl. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!