Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A törvény mit ír elő magyar...

A törvény mit ír elő magyar országon, ha kapok egy olyan csomagot amit nem rendeltem, vagy tévesen én kapom meg megtarthatom?

Figyelt kérdés

Néztem az Egy Rém Rendes Család című sorozatot és abban volt egy rész amiben azt mondták hogy ha olyan csomagot kapok amit nem én rendeltem akkor azt megtarthatom és még fizetnem sem kell érte.


( Persze tudom hogy ha igaz is, akkor amerikában, de kíváncsi vagyok hogy itt létezik-e vagy egyáltalán létezik-e bárhol ilyen )


Ilyen esetekre van magyarországon bármilyen törvény?



2019. ápr. 29. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rendelted meg, akkor valaki más rendelte és fizette ki.

Ha megtartod, akkor gyakorlatilag elloptad.

Az egyetlen helyes megoldás, ha visszaküldöd a feladónak.

2019. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem rendeltem, nem veszem át.

Mindig akad 1-2 cég, ahol csak úgy kiküldenek dolgokat, hátha.

2019. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Amennyiben nem tudják kideríteni, hogy te vetted át, te kaptad meg a másik helyett akkor nem lesz belőle gondod. De mivel csomagot csak úgy vehetsz át ha aláírod és megadsz egy igazolvány számot, vagyis beazonosítható vagy, így utánad tudnak menni és tőled nem csak a csomagot tudják visszakövetelni, hanem egyéb költséget is megpróbálhatnak kiperelni belőled. Amit a filmen láttál, az csupán egy oda lerakott, vagy azonosítás nélkül átadott csomagról szól, ahol az átadó hibája egyedül, hogy rossz helyre adta. Ilyenkor őt, a "postást" terheli ennek költsége, a feladó tőlük kérheti vissza az eltűnt csomagja árát. Ezért van nálunk is hogy adhatsz fel értékbiztosítással csomagot, hogy ha drágább dolgot küldesz, akkor a teljes értékét megkaphasd ha elveszik, ne csak azt az összeget, amit általában a szállító, posta vagy csomagküldő garantál a szokásos díjért cserébe.

És igen, van rá törvény (ne kérdezd tőlem, nem tudom melyik) ami rendelkezik az ilyen esetekről. Ahogy az előző válaszoló írta, ez eltulajdonítás, lopás. Ha hamis azonosítókat adsz meg vagy azt állítod hamisan, hogy ott laksz, a veled együtt lakó cuccát átveheted, majd nem adod oda neki, az is tilos.

De persze ezt is sokan kijátsszák, mert mindent ki lehet. Kisebb értéknél nem szoktak utána menni csak ha hivatalosan feljelent a szállító cég vagy a valódi tulajdonos.

2019. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ez jogalap nélküli gazdagodás.
2019. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez lopásnak minősül.
2019. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3

"De mivel csomagot csak úgy vehetsz át ha aláírod és megadsz egy igazolvány számot,"


Heti 2-3 csomagot kapok és még a kutya nem kért semmilyen igazolást, hogy ki is vagyok. Az aláírást is mindennek lehet nevezni, csak nem beazonosítható aláírásnak. Egy betű nincs a nevemből az aláírásban.

2019. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Ilyenkor ez a szállító felelőssége, hiszen nem bizonyosodott meg arról, hogy neked szól a csomag és enélkül adta át. Ekkor ha a csomag feladója vagy címzettje reklamál, akkor a szállító köteles a kárát megtéríteni.

2019. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!