Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez is bántalmazásnak számít?

Ez is bántalmazásnak számít?

Figyelt kérdés
“Kirángat” egy családtagod egy olyan országba, ahol nem akarsz élni, de ő ott kap álommelót, hát menni kell. A kérdéses helyzet innentől: Sem az ország nyelvét, sem angolul nem beszélsz, és az illető sem nyelvtanfolyamra nem segít beiratkozni, sem orvoshoz nem segít eljutni, holott hetek óta vérzik a fogad és egy éve egy növekvő csomó van a melledben. Ez így bántalmazásnak számít?
2019. júl. 8. 12:28
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
88%

A MAGYAR jog CSAK Magyarországon érvényes, ha te külföldön vagy, ott nem.

Ha megírod, MELYIK országban vagy jelenleg, akkor esetleg van, aki tudja az OTTANI törvényeket.


Ettöl függetlenül olyan törvény nincs, hogy bárki is köteles egy másik emberrel elmenni orvoshoz a nyelvtudás miatt.


Emellet: van interneted, ez idö alatt, amióta itt cirkuszolgatsz, régen lefordíthattad volna az adott nyelvre, mi a bajod és akkor el tudsz menni a szöveggel az orvoshoz. (Nem kell nyomtató, mielött ezzel jössz, egyszerüel leírod egy darab papírra azt, amit a fordító kiad!)

2019. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
2%

Jól van, elméletben mindenki nagyon jól tudja, hogy mit lehetne, meg mit kellene, meg más helyében milyen nagy mellénnyel cselekedne. Aztán gyakorlatban még saját anyanyelvén is tipródik, mire eljut egy orvoshoz, sokakat úgy kell elrángatni. Megnézném a fent hőbörgőket, mennyire lenne merszük egy (tegyük fel) nyugat-európai csilivili rendelőbe odamenni, és Google által röhejesen lefordított lapot odanyújtani, hogy “nem beszélek csak magyarul, de ez és ez a bajom, munkám-biztosításom-pénzem sincs, kérem segítsen”.


Hát ez annyira megalázó, hogy ezt csak életveszélyben, hátamból kilógó késsel merném. És ti is szerintem, hiába dühöngtök itt. Külföldön segítséget koldulni még folyékony nyelvtudással is kínos. Én is inkább arra várnék, hogy segítsen már ki az, akinek ez sima ügy lenne.

2019. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
96%

az oké, de azt, hogy a kérdező hány éves, hol van pontosan, mi az hogy "kirángatta valaki", miért nem dolgozik és/ vagy tanul nyelvet legalább egy alap szinten, hogy ne adják el, az nem derült ki 4 oldalon sem. Bezzeg a 4 kérdőjel egymás után, meg a válaszolók lehülyézése ment.

Ezért nem kell foglalkozni az ilyen kérdéssel, mert ha komolyan segítséget kérne, legalább azoknak megadná a szükséges információkat, akik segíteni próbálnak neki.

Ne etesd a trollt.

2019. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
95%

32!


Hát, képzeld, én elbattyogtam anno az orvoshoz. Külföldre költöztem, költöztem, csak angolul tudtam, azt se tökéletesen. Google fordítóval lefordítottam mi a gondom, megkértem a férjem, hogy olvassa el, érthető e, aztan fogtam magam es elmentem a rendelobe. Később a kórházba is egyedul mentem, ott is ügyesen a kis szótárammal meg a telefonommal felkészülve fordítottam a mondandómat. A világon mindenütt segítőkészen fognak hozza állni, ha valaki próbálja magát megértetni. De ahogy már írtam, szükség esetén tolmácsot is biztosítanak.

2019. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 ConnectCare ***** válasza:
96%

Az a felnőtt magyar állampolgár, akit valamilyen okból nem kellett, hogy a bíróság gondnokság alá helyezzen, cselekvőképes.


A cselekvőképes személy az ügyeit maga intézi, tartózkodási helyét maga választhatja meg.


Mivel senki nem a gondnoka, ezért senki nem vonható felelősségre azért, ha az érintettnek valamiben nem segít.

2019. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem aki ennyire ostoba mint a kerdezo az meg is erdemli a sorsat. Tipikus hulye hiszterika.
2019. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
58%
Ha priviben leírod, mi a bajod, lefordítom neked angolra, azt csak megérti egy orvos a legtöbb országban.
2019. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akik nem földbe taposni és megalázni akartak, hanem segíteni: megoldódott a probléma. Megmutattam ezt a kérdést az illetékes családtagnak, és úgy felhúzta magát a tényen, hogy kiírtam, még ha névtelenül is, hogy máris voltunk fogászaton, gyökérkezelés első “adagja” volt, tehát kár volt eddig húzni, ha időben megyek sima tömés lett volna, de sebaj.
2019. júl. 14. 19:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!