Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez bántalmazásnak számít vagy...

Emil0198 kérdése:

Ez bántalmazásnak számít vagy jogos?

Figyelt kérdés

Sziasztok

13 majdnem 14 éves vagyok anyukámmal élek aki rendszeresen elszokott verni. Leirok pár esetet hogy konkretizáljam a dolgot.

Nyáron anyukám főz kész a kaja elkezdünk enni mondtam h egy kicsit sós..kiakadt hozzám dobta a tányért és elkezdett üvöltözni velem. Másik rendszeresen kapok 1-2 pofont van amikor okollel ver tepi a fülemet pitiáner dolgokért..rend stb. Sajnos nagyon gyenge idegzetu őt is verték anno. Ma is például fürdök leesett a neszeszere a kad szélérol mondom hogy nem en voltam és lekever 1-et l..nekem dobta a fogpiszkálo tartót meg egy üveg pohárt. Ezek a felemről a dolgok. Nemrég irtam a gyámhatóságnak hogy anyukám bántalmaz (ha ez megfelelo erre a helyzetre) es hogy lenne más gyám aki gondoskodna rólam. Na azóta behívtak egy családsegítőbe voltak is nálunk. De sajnos ezekről a dolgokról nincsenek bizonyitékaim. A gyámhatóság megmutathatja a levelet a szüleimnek? Mert félek ha kiderül akkor nekem végem van.

Egyenlőre ennyi esetleg majd még ha eszembe jut valami...

Előre is koszonom a válaszokat.



2016. ápr. 2. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bántalmazás.
2016. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez már bántalmazás. ahogy írtad rendszeres jellegű, és amilyen segédeszközöket használ anyukád a fenyítésedre, azokkal bizony komoly sérülést is lehet okozni, üvegpohárral, vagy akár egy porcelántányérral, ha hozzávágják a másikhoz. Tettlegességet a szülő jogosan csak a legvégső esetben alkalmazhat, és fontos, hogy az se megalázó nem lehet, sem pedig sérülést nem okozhat, ami a házi fegyelmezési jog gyakorlásán túlmegy, márpedig ez is túl megy, ez jogszerűtlen, és büntető törvény ellenes.

ezekről a dühkitörésekről ha tudsz készíts videofelvételt, és mutasd meg a gyámhatóságnak.

más kérdés, hogy valami úton módon ezt meg kellene tudni házon belül oldani. lehet szépen szólni neki főzés előtt, hogy ne rakjon az ételbe túl sok sót, vagy ha leesik valami, akár véletlenül is, mert megtörténhet, akkor az ember ha azt látja szó nélkül szedje össze, sőt akkor is ha a másik sodorja le az adott dolgot. a legjobb szó nélkül összeszedni. és lehetőleg ha stresszes az élete, vagy sok problémája van, akkor legalább otthon segíteni neki, biztos, hogy nem lesz eredménytelen, ha egy kicsit te is másképp próbálsz hozzá viszonyulni. persze ha nem normalizálódik a helyzet, annak ellenére sem, hogy mindent megteszel a magad részéről, és továbbra is rendszeresen hoz megalázó, vagy akár veszélyes, az egészségedet, testi épségedet fenyegető helyzetbe, netán sérülést is okoz, akkor bizony kő keményen fel kell lépni az erőszakoskodásával szemben, mégpedig jogszerű eszközökkel :)

2016. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van "okos"telefonod, egyszerűen szépen elrakod valahova, ahonnan jól föl tudsz venni dolgokat (pl konyhába úgy, hogy benne legyen az asztal meg te a képben), aztán mondod anyudnak hogy mittomén elég sótlan. Aztán ah megint dobálózik stb, akkor az már föl is van véve. Ha lehet jól dugd el, nehogy megtalálja előtte vagy uána. :D
2016. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pszichológushoz is elkezdhetsz járni emiatt. A családsegítő ebben lehet,hogy tud segíteni. Később az is bizonyíték lehet,hogy emiatt terápiára is jársz. Lehet még segíteni is tudna eben. Minden esetre egy-két helyen tényleg lehetnéknek kamerák. Csak vigyázz ezzel,hogy ne Jöjjön rá és ne legyen belőle gond. Esetleg laptop webkamja "veletlenul" bekapcsolva maradhatna úgy,hogy rögzíted és a tálcára leteszed. Ismerősöktől is kérj segítséget
2016. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont a gyámhatóság a most folyamatba lévő eljárás alatt megmutathatja a levelet a szüleimnek?

2016. ápr. 3. 00:17
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen az. Engem is folyamatosan vertek, alaztak a vilagon mindenert. Tobbek kozott ezert nem lesz gyerekem. Nem lennek jo szulo. En azt lattam, hogy az eroszak a megoldas. Neha meg mindig igy kezelek dolgokat pedig mar felnott vagyok. Sose mertem szolni a gyamugynek, se a rendorsegnek. Mindig fembatorodtam hogy ha meg egyszer megvernek, akkor bekemenyitek es ez es az lesz, de sose tettrm meg. Jartam pszichiaterhez felnotkent a duhkitoreseimmel es azt mondta, hogy a bantalmazott csaladtagoknak nagyon kis resze tesz vegul lepeseket. 15 eves koromtol visszautottem, majd amikor rossz jegyet kaptam es alahamisotottam anyam alairasat, a tanar rajott, akkor 13 ev bantalmazas utan megtortem, es sirva kertem, hogy ne mondja el anyamak mert pont tegnap vert szet. Akkor behivtak anyamat es onnantol vege lett.


Nagyon sajnalom a helyzetedet :( sajnos tudom min mesz keresztul.

2016. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ez nagyon szörnyű. Jól tetted, hogy írtál. Ne félj kiállni magadért. Ez nem normális. Én is 14 vagyok. Nem egyszer volt már, hogy megmondtam anyukámnak, hogy sós a kaja... Persze nem szemtelenül... De ezért nem üt meg, sőt ha az akkor ő is mondja. :D meg üvegpohárral és tányérral dobál? Jézus
2016. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez van.
2016. ápr. 5. 19:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom hogy megoldódott-e azóta a helyzet. Nekem is hasonló problémáim vannak,15 éves fiú vagyok. Anyám engem is rendszeresen meg szokott verni. Lenne kedved velem beszélgetni erről?
2016. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!