Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alacsony pasiknak van...

Az alacsony pasiknak van valami jogi képviselete, hivatalos érdekvédő szervezete?

Figyelt kérdés

Lehet olvastátok a legújabb incel botrányt, amikor is egy alacsony pasi kifakadt, hogy a nők semmibe veszik:

[link]

Rengeteg sorstársából nap mint nap előtörhetnének ilyen érzelmek, mert az alacsony pasikat nagyobb hátrány éri, mint az LMBTQ közösséget vagy a kisebbségeket.

Mivel én is alacsony vagyok, ezért tapasztalatból mondom: nemhogy a társkeresésben, de a való életben/hivatalos ügyintézésben is rendszeresen diszkriminációval kell szembenéznem. Több állást is csak azért nem kaptam meg, mert nem illettem az alacsonyságom miatt a vállalati imidzsbe (utaltak is rá, persze nyíltan nem mondták ki). Az emberek ellenszenvesek, lenézőek és diszkriminatívek velem szemben. Ezért arra gondoltam, hogy csatlakozok egy kifejezetten alacsony pasikkal foglalkozó érdekvédelmi képviselethez/szervezethez, de nem tudom vannak-e ilyenek.

28/F



2019. júl. 11. 18:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Ez baromság. A testméretek is olyan széles skálán mozognak, hogy nincs értelme ezen rugózni.
2019. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1: Ja, ezért van az, hogy egy egész ország pocskondiázza a magyar miniszterelnököt az alacsonysága miatt és inkább személyeskedésbe mennek át az emberek, mintsem, hogy a politikai hibái miatt érveljenek. Aki hasonló cipőben jár az a hétköznapokban is megtapasztalja ezt a személyeskedést és diszkriminációt.
2019. júl. 11. 19:09
 3/22 TappancsMancs ***** válasza:
72%
Jogos és érthető felvetés, hogy ne a magassága, hanem a politikai dolgok legyenek megtárgyalva, de ettől még nincs értelme bármilyen fajta sértegetésre egy külön jogvédő képviseletet létesíteni. Mert akkor ahány sértés egyáltalán létezik, mindre lehetne egy jogvédő egyesületet létrehozni, és annak semmi értelme.
2019. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
De ha az LMBTQ-aknak van, akkor az alacsonyaknak miért ne lehetne? Eleve egy sokkal nagyobb rétegéről van szó a társadalomnak.
2019. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Én egy évvel vagyok fiatalabb tőled, 185 centi és eddig még csak egyszer volt párkapcsolatom.

Haverom 198 centi és még nem volt nője, már öngyilkos is akart lenni emiatt.

Hidd el, hogy a magasság nem minden.

2019. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 TappancsMancs ***** válasza:
Azért van nekik, mert túl van hangoztatva és kicsikarták, egyébként egy sima emberjogi védelem is ugyanazt meg tudja tenni.
2019. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ilyen, de van lehetőség rá, hogy megalapítsd és működtesd. Ja, hogy ahhoz tenni is kellene valamit, nem elég a fészen lájkolni meg a gyiken panaszkodni egy sort... Nos, igen, az élet már csak ilyen, amiért nem teszel semmit, azt örökké várható.
2019. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#6: Akkor az Egyenlő Bánásmód Hatóság is ilyen szervezet lenne? Vagy konkrétan kire gondolsz? Amúgy nekik milyen befolyásuk van? Például az általam állásinterjúkon tapasztalt diszkrimináció ellen fel tudnának hatékonyan lépni?


#7: Én szívesen tennék ezzel kapcsolatban és szervezetet is létrehoznék, ha tudnám, hogy mi a menete az egésznek.

2019. júl. 11. 21:13
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy hány centi vagy? Amikor Orbán magasságán élcelődnek, jókat röhögök, mivel ő 174 cm, ami egyetlen centivel van a férfiak átlagos magassága alatt. Én a 178 centimmel sosem érzem magam alacsonynak, még akkor sem, ha 190 centis égimeszelők állnak mellettem. Én közelebb vagyok a normális magassághoz, mint ők. Ráadásul a magas emberek kevesebb ideig élnek. Láttál már idős óriást? Az öreg apókák többnyire 170 cm körüliek. :)
2019. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9.

Jobb, ha hallgatsz. Ha nő lennél, csak a szerinted égimeszelők mellé vehetnél körömcipőt, és az emberek feje tetejét nézhetnéd. Azok meg szemmmagasságban a dekoltázsodat.


Alacsony férfinek elég, ha pénze van, magas nőt még pénzzel is elkerülnek.

2019. júl. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!