Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alacsony pasiknak van...

Az alacsony pasiknak van valami jogi képviselete, hivatalos érdekvédő szervezete?

Figyelt kérdés

Lehet olvastátok a legújabb incel botrányt, amikor is egy alacsony pasi kifakadt, hogy a nők semmibe veszik:

[link]

Rengeteg sorstársából nap mint nap előtörhetnének ilyen érzelmek, mert az alacsony pasikat nagyobb hátrány éri, mint az LMBTQ közösséget vagy a kisebbségeket.

Mivel én is alacsony vagyok, ezért tapasztalatból mondom: nemhogy a társkeresésben, de a való életben/hivatalos ügyintézésben is rendszeresen diszkriminációval kell szembenéznem. Több állást is csak azért nem kaptam meg, mert nem illettem az alacsonyságom miatt a vállalati imidzsbe (utaltak is rá, persze nyíltan nem mondták ki). Az emberek ellenszenvesek, lenézőek és diszkriminatívek velem szemben. Ezért arra gondoltam, hogy csatlakozok egy kifejezetten alacsony pasikkal foglalkozó érdekvédelmi képviselethez/szervezethez, de nem tudom vannak-e ilyenek.

28/F



2019. júl. 11. 18:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Na,akkor én halmozottan hátrányos helyzetű vagyok,meleg is és alacsony is....


Egyébként az első dolog,amit betiltanék a tornasor az iskolában.

Elég megalázó dolog.


Volt olyan,hogy azért nem vettem meg egy terméket,mert az áruházban a legfelső polcon volt,amit nem értem el.


Sokkal nehezebb egy alacsony embernek ruhát találnia,a férfi S-es méret ritka.

És az S-es méretnek nincs köze az alkathoz,én sportos vagyok,de gyűlölöm,ha a térdemig lelóg a póló.

Online webáruházakban a legtöbb ruha M-esnél kezdődik.


Egy S-es ruhadarab kevesebb anyagfelhasználással készül,mint egy XXXL-es,mégis ugyanannyit kérnek el érte.

2019. júl. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

#11

Akkor neked már külön szervek kellenek, akik az alacsony meleg férfiak érdekeit képviselik. Remélem a túlsúlyos biszexuális cigány törpék is hamarosan alapítanak egyet.

2019. júl. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Utolsó!Szerintem igen is van alapja.

Az alacsony embereket sok módon diszkriminálják.


És totálisan hihető,hogy valakit azért nem vesznek fel dolgozni,mert nem illik a képbe.

És itt most nem a modellkedésre gondolok.Hanem olyan területekre,aminek nem elsősorban a külsőségekhez van köze.

2019. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%

#13

Bármi alapján diszkriminálhatnak bárkit. Emiatt nem sírni kell, hanem alkalmazkodni. Ugyanilyen nevetségesnek találom az LMBTQ jogvédőket is.

2019. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14: Az LMBTQ mozgalom egy jó irány csak sajnos egy szelete az egész nagy diszkriminációs halmaznak. És az LMBTQ-nak is csak azért lehetett létjogosultsága, mert a politikai közösségek felkarolták, mint jó aduász a liberalizmusban. Máskülönben ez is jelentéktelen lenne. Csak sajnos az alacsony/kövér emberkék diszkriminációja nem adható el annyira jól politikai ürügyként, mint a melegek problémái, főleg, hogy a mai fiatalokat ezen diszkriminációk nem sújtják (ugye a fiatalok már magasabbak) így kellő politikai tőkét se lehetne az ilyen emberek összefogásával kovácsolni. A legtöbb ember ráadásul cinkosa is a body-shaming jelenségnek és eszükbe nincs toleranciát tanúsítani olyan téren, ami az embertől teljesen független. Még azok is akik alapjába véve toleráns és liberális felfogású. Nemtudom talán az emberek az alacsonyságot összekapcsolják az együgyűséggel/intelligenciahiánnyal, szegénységgel vagy nem tudom. De baromi megalázó dolog szembesülni minden héten azzal, hogy mennyire másodrangúként kezelnek az emberek.


Amúgy kérdezte valaki fentebb hány centi vagyok: 169 cm

2019. júl. 12. 12:18
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
nagyon jó lenne, de emellett legyen a vékonypéniszűeknek is!
2019. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

Egy alacsony ember lerövidítheti a neki túl hosszú akármit, ingujjat, nadrágot.

Viszont a magasabb vagy többet fizet, vagy varr(at) magának, vagy jár túl r9vidben.

Szóval csak hallgassanak az alacsonyak.


A kínai tökmag nők még gyerekruhában is járhatnak, ami sokszor olcsóbb.

2019. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

#15

Ekkora baromságot. Body shaming, jesszus. A sok marhának sír a szája minden hülyeségért. Most szólok, mindenkit diszkriminálnak valamiért: alacsony, magas, férfi, nő, vékony, kövér, szemüveges, meleg, csúnya, túl szép, városi, vidéki, egyedülálló, házas, van gyereke, nincs gyereke stb. Nem kell és nem is szabad ilyeneken fennakadni, megsértődni, tovább kell állni. Ezek a jogvédő szervezetek nevetségesek, minden hülyeségért lehetne ilyet csinálni. Szánalmas, hogy egyesek így élik ki a kisebbségi komplexusukat.


Egyébként én is pont 169cm vagyok és sose ért semmilyen olyan diszkrimináció, ami jelentősen befolyásolta volna az életem.

2019. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Alkalmazkodni?:D


Ezt hogy érted?Nőjön még pár centit?:)

A grace klinikában volt egy olyan,hogy a pasi alacsony volt,eltörette a lábszár csontjait,és hosszító műtétet végeztek rajta:D

Végül is,ez is egy opció:D

2019. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Mert le van tagadva, nem létezik, mint probléma.

Haverom kb kicsivel 170 alatt lehet, többször érte hátrány, de ez valahogy ez elfogadott, természetes.


Ha őszinte akarok lenni, akkor én sem tartom annyira megütközőnej, mint a leszbikusok, melegek, stb diszkriminációját. Pedig semmivel sem kevésbé felszínes dolog

Talán mert ősi ösztön szinten belénk van programozva, hogy egy férfi magas, az adja az értékét.

2019. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!