Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkopasztották egy ismerősöme...

Megkopasztották egy ismerősömet 10. 000euróval, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Egybarátom a fiával Izlandon él, ,,Jákó" papagájokat rendelt az interneten keresztül egy Izlandi facebook csoportból, s Western Unionon keresztül, egy Kameruni cégnek utalta a pénzt(5000-2000-1000-1000-1000 eurót). Csőbe húzták, s az Izlandi rendőröket nem érdekli az egész, mert a külföldiek hátrányosan meg vannak különböztetve. Tudom, nagyon buta volt, de segíteni akarok neki, de nem tudom hogy kihez forduljunk, gondoltam az FBI forróvonalat hívni,mert a western unionon keresztül küldte a pénzt, s az Amerikai, Kamerun szerintem nem jogállam ott kár próbálkozni. Az a baj hogy még mindíg küldenek neki e-mailt, zaklatják folyamatosan.

2019. júl. 13. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bedölt az évtizedes klasszikus 409-es nigeriai csalasnak. Bukta a penzt. Nincs az a hatóság aki Kamerunból visszaszerez akar 1 €-t is
2019. júl. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrök azért nem csinálnak semmit, mert a barátod volt ostoba.
2019. júl. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Mivel a csalás tényállása megáll és bizonyítható a helyében felkeresnék egy izlandi jogászt, aki jártas a nemzetközi jogban és a segítségével el lehetne indítani egy jogi folyamatot. A pénz megtérülésére szinte csak matematikai esély van, de egy próbát megér.
2019. júl. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik ismerősöm kezességet vállalt a "barátja" -igazából munkarársa-15M-s kölcsönéhez. A "barát"egyszer csak gondolt egyet és elköltözött külföldre. Ja, és törleszteni "elfelejtett". A kezestől vonják szépen a törlesztőt, azóta is. Hiába fordultak bankhoz, ügyvédhez, pedig ez jogállam, és egyértelmű, hogy a "barát" rosszhiszeműen vette fel a kölcsönt. Látod, Európában nem korlátozzák a kezesség intézményét, mit vársz egy nemzetközi platformtól, amilyen az internet?
2019. júl. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Miben kellene neki segíteni ? Ha volt tízezer euro-ja látatlanba rendelni olyan állatot, amit itthon olcsóbban is megkap, akkor nyilván nem éhezik és nyomorog.
2019. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Add már meg lécci a barátod elérhetőségét, remek üzleti ajánlatom van a számára!
2019. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
De mit szólnak mindehhez a papagájok?
2019. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
10e EUR egy jákóért? A tizede is sok, aki ekkora balek, azt nem fogja senki komolyan venni.
2019. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
hahó nyolcaska, többes számban vannak a Jákó papagájok
2019. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár jákó talán ér 1000 EUR-t, szóval még mindig balek a fickó.
2019. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!