Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közfoglalkoztatás kérhető...

Közfoglalkoztatás kérhető vagy az kizárólag az arra illetékes hivatal kiválasztása alapján történik?

Figyelt kérdés

Eddigi tapasztalatom alapján viszont arra nem lehet/ett/ jelentkezni, hanem a "Munkaügyi Hivatal" (Jelenleg Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztálya, illetve hasonló.) - 2010-ig az Önkormányzat, illetve annak Szociális Osztálya, ha volt olyan - egy általam megfejthetetlen rendszer alapján kiválasztott egyes embereket, a regisztrált munkanélküliek közül, és azoknak - határozott időre, "gyarmati feltételekkel" /béralku lehetősége nélkül/ - munkalehetőséget "ajánlott fel". (Idézőjelben, mert az a gyakorlatban azt jelentette, hogy - a regisztrációból történő törlés és bármi nemű juttatás kedvezmény elveszítésének elkerülése érdekében - azt mérlegelés lehetősége nélkül, a kiválasztottnak el kellet fogadnia.)

Rendkívüli élethelyzet miatt benyújtottam a pénzbeli segély kérelmet, amire a következő választ kaptam: "Kérem írásbeli nyilatkozatát arról, hogy közfoglalkoztatást miért nem vállal".

Hogyan lehet feltenni egy kérdést olyasmivel kapcsolatban, ami a kerületünkben - illetve személyre szólóan - nincs? Érzésem szerint, ezzel az életszerütlen kérdéssel azért hibáztatnak, hogy miért nem jelentkeztem közmunkára.

Megjegyzem, hogy két hónap múlva elérem a nyugdíj korhatárt, és a Munkaügyi Hivatal már nem is macerál ilyesmivel! (Korábban tettek ugyan közvetítési kísérletet, de a felvételem, egészségügyi alkalmatlanság - nehéz fizikai munkára - miatt meghiúsult.)

Meggyőződésem, hogy mindet csak időhúzási kísérlet volt az elutasítás indoklására, amire viszont nem sajnálták a 8-900 forintos tértivevényes levélfeladási díjat!!



2019. júl. 15. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A rendkívüli települési támogatásról, melyet Ön igényelt, törvény és önkormányzati rendelet rendelkezik. A törvényben nem találtam olyant, hogy a rendkívüli települési támogatás feltétele, hogy a kérelmező közfoglalkoztatást vállaljon. Ha az önkormányzati rendeletben sincs erre utalás, akkor Ön panasszal élhet, hogy nyilatkoztatták erről a kérdésről.
2019. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Jelentkezned kellett volna közmunkára.
2019. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!