Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az örökség az hogy van hogy...

Az örökség az hogy van hogy ha vagyok én meg a tesóm ha én lemomdok neki is lekell?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól megaszontad ecsém.
2019. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha vagyok én meg tesóm örökösök ha én lemomdok neki is lekell?
2019. júl. 15. 14:41
 3/5 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Nem, miért kéne?
2019. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Nem. A lemondás célja lehet éppen az, hogy az öcséd kapja meg az egészet.

Szüleim családjában volt így, hogy a 3 gyerek együtt örökölte a nagyiék házát. De mivel a 3-ból csak egyikük élte ott az egész életét, ő volt a nagyiékkal végig, a másik 2 lemondott az örökségéről az ő javára. Így a ház egyedül az övé lett, hiszen az addig is az ő otthona volt, a szüleim meg a nagybátyámék már 40 éve máshol éltek.

A másik, ami miatt le szoktak mondani az örökségről, ha nem akarnak vele vesződni pl. egy kis zsákfaluban levő mini parcella szőlő vagy egy roncs autó, ami annyit sem ér, hogy ügyvédre költsenek miatta hogy el lehessen adni - vagy ha azt hiszik, hogy az adósság nagyobb, mint az örökség.

De az utóbbi esetben nincs értelme, hiszen adósságot nem lehet örökölni.

Az örökösödés előtt az örökhagyó tulajdona az adósságokat kell először fedezze és örökölni csak azt lehet ha valami maradt belőle.

Hivatalosan ha van egy jelzáloggal, tartozásokkal terhelt lakás, akkor az névleg a 2 örökösé lesz, mondjuk a tied és a tesódé, de ha eladjátok (vagy elárverezik) akkor csak az mehet a tartozásra ami pénz ebből befolyt. Ha a tartozás felére elég csak, akkor a másik felét bukta az akinek tartozott aki az örökséget hagyta. Ezért kötnek hitelfelvételkor kötelezően életbiztosítást, hogy ha előbb hal meg az illető, akkor is legyen ahonnan a pénzt a bank visszakapja (legalább részben). Tehát ha hitel volt a házon, akkor is valószínűleg volt már rá fedezet a biztosításból.

2019. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két külön ember vagytok, saját döntésekkel.

Nem kell lemondania.

2019. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!