Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legjobb önvédelmi fegyver?

Legjobb önvédelmi fegyver?

Figyelt kérdés

Elég alacsony és vékony srác vagyok, sokszor volt már bunyó szituációm de szerencsére egyedül még nem kerültem ilyen helyzetbe. Viszont sokszor késő este megyek haza (vagy reggel kinek mi) és nem lakom valami jó környéken sem szóval csoda hogy még eddig nem történt semmi...

Viszont az nem megoldás, hogy akkor ki sem mozdulok, szeretném valamivel, valahogyan megvédeni magam. Mivel a fizikumomra nem nagyon lehet alapozni, hogy na önvédelmet tanulok majd így valami eszközre gondoltam. Ami azt illeti nem tudom a törvény mit enged mit nem és esetleg mi van ha elkapnak egy olyannal ami illegális? Olyan mint a bkv-n ha nincs jegyed? Kb semmi...

Meg hogy őszinte legyek nem akarok meghalni, ha van valami nagyon jó eszköz ami beválik de nem legális írjátok meg! Érdekel!

Hallottam az alapokról, hogy kés meg paprika spray ezek gondolom jók nem? Amúgy kicsi legyen de hatásos, könnyen elrejthető/elővehető és annyira drága se legyen (főleg ha 1x használatos vagy ilyesmi) pisztoly nem érdekel, se gumi vagy gáz!

Szóval nagyjából felvázoltam a helyzetem, köszönöm annak aki segít :)



2019. júl. 17. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

100 fekvőtámasz

100 felülés

100 guggolás

10km futás minden egyes nap

2019. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Empátia+ész

Ez tapasztalat

2019. júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon vicces :-D

Hiába kigyúrt erős valaki ha az esti sikátorból váratlanul ketten hárman rúgják hátba és verik halálra az embert.

Velem előfordult ez de szerencsés voltam mert éppen egy ismerősöm jött velem szemben és segített elzavarni a suttyókat akik éppen a kocsmából jövet iramodtak utánam csak úgy, mert balhét akartak.

Szerintem jó ha van nálad valami erős spray azt kapásból az arcába fújhatod és elszaldsz, és tudom hogy nem szabadna de egy profi összecsukható vadászkés stabil markolattal se árt ha mégis rakoncátlankodna a delikvens. Illetve nem tudom hogy van e ilyen, egy összecsukható zsebvipera is praktikus.

Egy ismerősöm úgy összeverték miközben kiráncigálták az autójából -mint az olaszliszkai eset volt- hogy egy vastag kábeldarab mentette meg az életét ami ott hánykolódott az autójában mert villanyszerelő melós.

2019. júl. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Az eszközhasználatot kell építeni valamire. Mert hiaba adott egy szakertő kézben hatásos önvedelmi eszköz ha neked se gyakorlati de taktikai tudásod nincs a használatához. Példaval

Ha tudnál közepes szinten bokszolni ökölharcolni,akkor egy markodba fogott dugóhúzóval-amire nem fogható rá hogy önvedelmi vagy károkozás celjából volt nálad-olyan komoly kárt tudnál tenni akár több támadóban is hogy a mentő vinné el őket. Konkretan ki lehet vele lukasztani az arcot kiszúrni a szemet. Ugyaz mint a maroktőr csak a dugóhúzó legalis.

Ökölharc alaptudás nélkül viszont semmit nem ér a bor nyitásán kívül.

Úgyhogy 1 úgymond fegyver marad. Az önvédelmi zseblámpa. A markodban elfér és olyan erős led van benne hogy 3-5mp belenézés után maradandó szem károsodást okozhat. De ezt is taktikát hasznalva kell bevetni. Mondat közben hirtelen meglepetesből belevilágítasz a zaklató szemébe amíg oda nem kap ettől 8-10mp re is elvakulhat és elfutsz. Egy önvedelmi helyzetben 8-10mp igen nagy luxus tehàt jó és hatekony eszköz.

2019. júl. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
#4 de ha elvakult fejbe es verheted vele...
2019. júl. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy vipera se rossz, érteni se kell hozzá, hogy odab....ál vele.
2019. júl. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ennyire elvetemült emberek azért csak nem járkálnak az utcán.
2019. júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tokarev TT33
2019. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Volt pár igen hasznos komment ezt köszönöm!

Sok trollt nem tudom mire vélni... Ha most ki akarnám nyúrni magam az (nem értek hozzá) olyan 1 év biztos lenne... És addig? Ha rám támadnak ez van? Nekem most kell megoldás. Az meg a másik ha ők többen vannak akkor max akkor lenne esélyem ha Jhon Wick lennék és megölöm őket egy ceruzával😂

Reális dolgok kellenek ami viszonylag könnyű de hatásos eszköz. Mondjuk egy kést még lehet meg tudnék tanulni nagyvonalakban kezelni, de ha már az a helyzet fenn áll, hogy 2 suttyó nekem jön és egy késsel hadonászok nem hiszem, hogy hősködni fognak... De a tudás az kell. Lehet esetleg valami alapokat elsajátítani valahol?

2019. júl. 18. 08:54
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Felejtsd már el a kést!Mire gondolsz,leszurkálod őket,azt jólvan?Utána gyakorolhatod az önvédelmet a sitten,idióta!Használj gázsprayt.Nesze,hamár lusta vagy guglizni:

[link]

2019. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!