Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legjobb önvédelmi fegyver?

Legjobb önvédelmi fegyver?

Figyelt kérdés

Elég alacsony és vékony srác vagyok, sokszor volt már bunyó szituációm de szerencsére egyedül még nem kerültem ilyen helyzetbe. Viszont sokszor késő este megyek haza (vagy reggel kinek mi) és nem lakom valami jó környéken sem szóval csoda hogy még eddig nem történt semmi...

Viszont az nem megoldás, hogy akkor ki sem mozdulok, szeretném valamivel, valahogyan megvédeni magam. Mivel a fizikumomra nem nagyon lehet alapozni, hogy na önvédelmet tanulok majd így valami eszközre gondoltam. Ami azt illeti nem tudom a törvény mit enged mit nem és esetleg mi van ha elkapnak egy olyannal ami illegális? Olyan mint a bkv-n ha nincs jegyed? Kb semmi...

Meg hogy őszinte legyek nem akarok meghalni, ha van valami nagyon jó eszköz ami beválik de nem legális írjátok meg! Érdekel!

Hallottam az alapokról, hogy kés meg paprika spray ezek gondolom jók nem? Amúgy kicsi legyen de hatásos, könnyen elrejthető/elővehető és annyira drága se legyen (főleg ha 1x használatos vagy ilyesmi) pisztoly nem érdekel, se gumi vagy gáz!

Szóval nagyjából felvázoltam a helyzetem, köszönöm annak aki segít :)



2019. júl. 17. 23:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Késsel hadonászás? A késsel meglepetésből váratlanul kell támadni és a minél gyorsabb és hatékonyabb gyilkolás a cél,nem pedig az önvédelem. Nem lóbálni meg fenyegetőzni kell vele. Legalább 2 év edzés az alapfokú késharc használat amúgy.
2019. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Tehát nem válna be? Ránézésre nem tudom megmondaná-e az ember van-e mögöttem 2 év edzés vagy sem, megpróbálna nekem jönni? Fura de ti tudjátok

Szóval elég egy spray? Ennyi és kész?

2019. júl. 18. 21:23
 13/13 anonim ***** válasza:
a kés nem jó fegyver ha nem tudod használni kitekerik a kezedből és gyomorba szurnak a saját késeddel gáz sprayből se mindegyik legális tanulj egy harcművészetet és akkor valamit talán tudsz kezdeni
2021. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!