Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a leghasznosabb önvédel...

Melyik a leghasznosabb önvédelmi fegyver amit lehet tartani otthon/magadnál?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni otthonra és utcára magamnál tartva a lehető leghasznosabb de még legális fegyvereket. Nem valami jó környéken élek és többször is mikor este egyedül jöttem haza betaláltak. Nem akarok azért nem eljárni és egész életemet félelemben leélni mert sok az ilyen hülye. Sokszor vagyok egyedül is itthon ezért itthonra is kéne. Lehetőleg minél kisebb kéne az utcai önvédelmi eszközre, ami akár elfér a zsebemben és nem kelt feltűnést. Mindig a kezemben a zsebemben van ilyenkor szóval 1mp lenne előkapni ha gond lenne (pulcsi vagy farmer zseb, soha nem viszek sehova táskát magammal, minden elszokott férni a zsebemben) Gondolkodtam a 20ml paprikaspray-n de nem tudom mi a leghasznosabb, meg abból is van a köd meg a csík vagy mi. A csík jobban tetszik amúgy. De mi a leghatékonyabb és megfelel az igényeimnek is? A másik meg, hogy otthon mi legyen? Ott tudom sokkal tágabb a választék mert ott pl. rugóskés vagy hasonlókat is lehet legálisan tartani. Gondolkodtam fegyveren is de fogalmam sincs mi legális. A lehető leghasznosabb kéne, ha betörnének vagy valami lenne tuti nem egyedül jönnének (sokszor volt már, hogy este rángatták a kilincset de mindig zárom, de ki tudja mikor döntenek úgy, hogy nem érdekli őket a zár.) Tehát valami olyan kéne itthonra ami több ember ellen is jó. Szóval nagyjából ezek lennének, ki mit javasolna?

2018. júl. 22. 18:51
 1/10 anonim válasza:
0%
airsoft pisztoly
2018. júl. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Valamilyen maró sav. Azt támadáskor jól pofájába öntöd a betörőnek.

A szeme kimegy de meg nem hal tőle tehát legrosszabb esetben is csak súlyos testi sértést lehet kihozni belőle.

2018. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Colt .45, ez jellemzőenszakít akkorát, hogy a támadók többségét megállítja. Az amerikai hadsereg sem véletlenül cserélte erre a .38-asokat. Tiszti önvédelmi maroklőfegyver, Colt Governmentként is keresheted, gyártotta még a Smiss & Wesson és a Springfield is. Barátnőmnek is ilyen van Springfield gyártmányban, tuti kis cucc, mondjuk súlyos is.
2018. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Vagy itt egy ötvenes Desert Eagle, ilyet sohasem láttam még igaziban, és sohasem volt a kezemben, de akik ismerik jónak mondják. De csak akkor vedd meg ha van is csuklód hozzá, mert ha rosszul fogod meg ez simán eltőri.

Amit viszont nem ajánlok, gázpisztolyok meg ilyen szirszarok, az kb arra jó hogy felbőszítsd a támadót és annál vehemensebben támadjon. Ha önvédelemre akarsz beszerezni valamit, csak olyat vegyél, ami szakít akkorát hogy a támadó, még a legelszántabb japán is egy, maximum két lövéssel meg tudja állítani.

A .38-asokkal épp az volt a baj, hogy ha egy teljes tárat bele küldtél, még akkor is tovább ment és már nem volt mivel védened magad.



https://www.youtube.com/watch?v=dFJjaj7pXsA

2018. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kis lőfegyver.


Van engedélyem rá, és hálistennek itt a törvények nem olyanelbxottak, mint otthon, hogyha valakit meglősz, akkor mész a börtönbe.

2018. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kérdés otthonra és utcára is vonatkozott. De ezek ahogy nézem igazi fegyverek, ezekhez kell valami engedély is nem? Lehetőleg olyan kell ami nem csak hasznos de ha ne adjisten alkalmazni kell nem megyek a börtönbe. Olyan kell ami legális, lehet lőfegyver is ha ez legális és ha használnám és jönne a rendőr, hogy mi történt akkor nem én jönnék ki rosszabbul. Meg mint mondtam utcára is kéne valami.
2018. júl. 22. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Gumilövedékes forgótáras pisztoly. Erre kaphatsz engedélyt.

Egy gumi egy gáz lövedékkel felváltva tárazva.

4 lövésből kap két gumilövedéket hogy jól érezze magát meg egy kis gázt a megfelelő légzésért.

2018. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Itt a kínai rendőrség speciális önvédelmi oktató videója, ezt tanuld meg alkalmazni:

https://www.youtube.com/watch?v=bM45bTN4Vnc

2018. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1# az airsoft pisztoly viselése illegális, nézz utána.


2# szintén illegális, vagyis nehezen bizonyítható hogy véletlenül volt nála és utána előkapnák miatta.


3# csakhogy Magyarországon nem szerezhet bárki tartási, nemhogy még viselési engedélyt.


4# lásd amit a hármasnak írtam.


5# viselési engedély maroklőfegyverre? Ráadásul Magyarországon? Mégis hogyan, átlagembernek nem adják csakúgy ki.


Kérdező: vegyél egy gumilövedékes fegyvert. Arra figyelj hogy gáz-riasztó pisztolynak legyen minősítve, akkor bejelented a rendőrségre, fizetsz egy pár ezer forintos illetéket és viselheted. Ha nem gáz-riasztó a minősítések, nem viselheted.

Nézd meg ezt a videót, egy ilyen után elmegy a támadó kedve: [link]


Ez pedig egy minden ügyeskedés nélkül is teljesen legális és ( rendőrségi bejelentés és illeték fizetés után ) viselhető gáz-riasztó pisztoly: [link]

2018. júl. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá # 9 -hez, hogy egy gumissal elengedhetetlen a gyakorlás! Azzal találni kell és ez gyakorlás nélkül stresszes helyzetben nem feltétlenül sikerül majd.
2018. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!