Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élettársam miatt jöhet hozzám...

Élettársam miatt jöhet hozzám a végrehajtó?

Figyelt kérdés

13 éve élünk együtt a párommal. Tudtam, hogy van régről 1 tartozása, amit nem fizet. Én többször felvetettem, hogy fizessünk ki, de ő hallani se akart róla. Mindig azt mondta, hogy már elévült. Nemrég jött a végrehajtótól levél, 1 milliós tartozásról. És még ezek után se akarja intézni a dolgokat. Mintha semmi se történt volna. Ahol lakunk az az én házam, és félek, hogy ide jön a behajtó vagy ilyesmi. Sokáig a szüleihez volt bejelentbe, akkor is mikor felette a pénzt. Viszont 3 éve már az én lakcímemre van bejelentbe.

Nem tudom mit tegyek, hétfőn megyek ügyvédhez.



2019. júl. 19. 13:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Odamennek a lakcímetekre és szépen kipucolnak 1 milka értéket, nem fognak szórakozni. Aki nem fizeti a tartozást az számoljon a következményeivel. Ügyvédet a hajadra kenheted, nem fizettetek, a cégnek joga van behajtani az értéket rajtatok.
2019. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért megyek ügyvédhez, hogy ha hazazavarom a szüleihez, akkor mihez van joga ennyi idő után
2019. júl. 19. 14:10
 3/21 A kérdező kommentje:
Jelenlegi címünket nem tudják, csak a szüleiét, tehát gondolom oda mennének,oda ment a levél is.
2019. júl. 19. 14:12
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem eszi olyan forrón...

Tudtam hogy van régről.....ezek szerint akkor nem ismerted

Van tulajdonrésze a házban? Úgy tűnik nincs.

Adóstárs, kezes vagy? Ugye nem.

Amiről meg van számlád, azt te vetted, azt nem vihetik.

És nem inkasszózhatnak.

Szerintem

2019. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Igen, kimegy 8 kopasz kigyúrt magyarul alig beszélő behajtó kutyákkal, ha van gyerek azt addig ketrecbe teszik és Rammsteint hallgatatnak vele, majd elviszik még a múlt évről még a befőtet is mikozben aláznak és kokoznak közben meg orosz rappet hallagtnak és macskát simogatnak amit majd a végén megesznek s kitömetik... na ez a tévhit, de sokan így képzelik, mert a média ezt hozza le.


Ami a valóság, becsönget egy magát magyar címeres igazolvánnyal igazoló ember, elmondja kicsoda, mi okból jött, helyszinen ír egy jegyzőkönyvet érdemes beengedni mert ha nem rendőrrel fog bemenni ami plusz pénz, aztán lényegében ennyi, másodpéldányt odaadja és ennyi. Ezt fogod fizikailag látni, ha nem veszed rá a párod, hogy üenjetek be ügyfélfogadási időbe és beszéljetek meg részlerfizetést.


Nem kell félni a végrehajtótól.

2019. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem vagytok házasok és ugye a ház csak a te neveden vagy és nem vagy kezes, meg adós társ sem, meg semmi ilyen nincs, akkor neked ebből hátrányod nem lehet. Persze kimenni valószínű kifognak, általában ez úgy működik hogy kimegy 1-2 ember de többnyire első körökben csak egy ember szokott, szépen leültök és ő elmondja hogy pontosan miről van szó. Mennyivel van a párod ugye elmaradva, meg hogy a tartozásfizetésére milyen megoldások vannak. Nyilván elsősorban a jövedelméből kerül majd letiltásra, ha KP-ban kapja a fizetését, de be van jelentve abból is tudnak levonni, a munkáltató kap erről egy határozatot hogy a bére 33% át vagy legrosszabb esetben 50% át vonniuk kell és ennyi. Első körökben ilyen lépéseket fog tenni a végrehajtó. Ha egyszerűen nincs miből levonni nála, akkor jön az a kör hogy kivizsgálják hogy a párod nevén milyen ingóságok vannak, lakás, autó, nagyobb értékű valami. Aztán ha ezek sincsenek akkor nézik meg hogy a ház ahol éltek kinek a nevén van, meg hogy te mint élettárs kezes vagy-e például. Ha ilyen téren nincs közöd az ő adósságához akkor veled semmit nem tehetnek, és a házból sem vihetnek el semmit ami a tiéd. Ugye nagyobb értékek amik vannak arra azt mondod hogy a tied minden,bútorok, háztartási gépek, nyilván ezekről vannak számláid a garancia miatt is, ha azokat betudod mutatni hogy a te neveden van már nem tehetnek semmit.

Amiről nem tudod a számlát bemutatni akkor sem vehetik el csak úgy.

Persze ügyvéddel mindenképp beszélj hogy a jelenleg érvényes jogszabályok ezzel kapcsolatban mit is mondanak pontosan mert nagyon nem mindegy.

De én úgy tudom ha tényleg nincs a párodon mit behajtani tehát semmi nincs a nevén, nincs bejelentett jövedelme akkor jönnek a drasztikus lépések, de ez több hónap mire ebből lesz valami. Ugye a drasztikus lépések alatt azt értem hogy a párodat lecsukhatják a tartozása miatt amit szépen le kell ülnie. De ledolgozhatja akár közmunkával is ami rengeteg időbe telhet ez nyilván sok mindentől függ. Na meg persze ott vannak a szülei, egyéb rokonai, elsősorban ha behajtás akkor őket fogják megkeresni hogy mi van a gyerekük nevén esetleg, vagy nincs-e valami olyan ami mégis az övé például a szülői ház ami a nevén van de a szülei haszonélevezők maradtak ugye.

2019. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
A4-est meg lepontozták. Jó ez az oldal. Bocsi az off-ért, de nem értem miért?
2019. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A lényeg lemaradt. Hol a kétségbeesett kérdező?
2019. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
Tőled semmit nem vihetnek el, mert nincs közöd az ő tartozásához semmilyen formában. Viszont bejelentett munkahelyen való fizetéséből rögtön vonható, ha valaha bármi lesz a nevén, azt is vihetik és ugye ő sem gondolja komolyan, hogy egy ilyen adósság elévül? Nem fog! És még a gyerekeitek is fizetni fogják, ha nem fogja kifizetni. Szóval még mielőtt idáig fajulnának a dolgok, inkább dobj ki egy ilyen semmirekellő pasit, ne csinálja még a leendő gyerekeinek is az adósságot!
2019. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit sem!

Amúgy kedves utolsó hölgyről van szó, a pasi én vagyok!

2019. júl. 19. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!