Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végső soron ki fizeti a...

Végső soron ki fizeti a bírósági végrehajtás költségeit?

Figyelt kérdés
Polgári peres eljárásban másodfokon peres ellenfelemet kisebb (10 és 20 ezer forint közötti) összeg megfizetésére kötelezték irányomban, azonban ezt határidőre nem teljesítette. Ha végrehajtást kérek, akkor a végrehajtás díját ugye vele fizettetik ki? Merthogy a végrehajtás illetékköteles, amit nekem kell megelőlegeznem, de nehogy már én fizessek azért, amiért ő nem akar!

2019. júl. 12. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
"Fontos előrebocsátani, hogy ezen költségeket – jó esetben – a jogosultnak csak előlegeznie kell, természetesen minden költség a teljes követelés részét képezi és az adóson behajtásra kerül."
2019. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Eredményes behajtás esetén az eljáró végrehajtót behajtási jutalék illeti, amelyet azonban az adóstól behajtott összegből levon, és a jogosult a különbözetet kapja kézhez, így általános ügymenet szerint ezen összeget előlegezni nem szükséges."


[link]

2019. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha én a különbözetet kapom kézhez, akkor mégiscsak én fizetem a végrehajtást, nem?
2019. júl. 12. 23:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első idézeted szerint persze nem így van, de elég hülyén van megfogalmazva. Ezek szerint a végrehajtó az igényelt összeget megnüveli a végrehajtás költségével, amit utólag levon a behajtott pénzből, így a követelő hozzájut a teljes összeghez, ha jól értem.
2019. júl. 12. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Végső soron a végrehajtót és a polgári peres eljárást is az adófizetők fizetik, ez így pár millió forintba került, ami elosztva nem tűnik olyan soknak, de 20 ezer forinttért nem kellett volna a teljes igazságszolgáltatást ugráltatni.
2019. júl. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!