Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azért előzetes letartóztatásba...

Azért előzetes letartóztatásba tesznek, írok észrevételt, hogy mit csinájon még a rendőrség meg az ügyészség, hogy mit végezzenek el?

Figyelt kérdés

Gyanusítottként vagyok egy ügyben, rég óta tart a nyomozati szakasz. Ártatlanságomat nem nekem kell bizonyítani, hanem a hatóságnak kell a bűnösséget. Kezd már elég bonyolult lenni az ügy. Úgy látszik csak nekem kell felvennem a fenekem, hogy derítsék ki az ártatlanságom. Tennem kell valamit, mert ha ártatlanul elitélnek akkor az 10 év max. Na de ebbe nem megyek bele.


A rendőrségnek vagy az ügyészségnek, ha kifogásokat írok, meg kérem, hogy legyen szembesítés valaminr ezt azt végezzenek el, nem raknak előzetesbe, mert bonyolítom az ügyet?

Dehát az a munkájuk épp, hogy nyomozzanak meg nyomozati cselekményeket csináljanak.


Ez nem bizonyíték eltüntetés szerintem.



2019. júl. 22. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha észrevételt tesz a kérdező, attól még nem helyezik letartóztatásba, a törvény pontosan felsorolja, milyen esetekben lehet letartóztatásba helyezni egy terheltet.


Ezek: a terhelt jelenlétének biztosítása érdekében (ha például megszökött vagy szökést kísérelt meg), a bizonyítás megnehezítésének vagy meghiúsításának megakadályozása érdekében, bűnismétlés megakadályozása érdekében. A leírtak közül egyik sem tiltja az észrevétel írását.

2019. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem kerülsz előzetesbe.
2019. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De, ha az ügyész úgy gondolja, hogy sok gond van velem és ráfogja mondjuk arra, hogy sz észrevételekkel meg akarom hiúsítani a nyomozást és letartóztattat, hogy a börtönbe míg vagyok addig sem tudok észrevételeket irkálni. Erre gondoltam.
2019. júl. 23. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért még senkit nem tettek előzetesbe, mert észrevételeket írt.
2019. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy te mire gondoltál. Az észrevételeid nem hátráltatják jelentősen a nyomozást: ha nagyon unják, írnak valami pár soros, teljesen haszontalan sablonválaszt és lehet dolgozni tovább.

Ami igazán hátráltatná, az az lenne, ha lenne esélyed bizonyítékokat eltüntetni, tanúkat megfélemlíteni, külföldre szökni, itthon elrejtőzni, megismételni a bűncselekményt - ezek olyan körülmények, amelyek valóban gátolhatják az aktato... izé... nyomozást.

A BV intézetek túltelítettek, az előzetesben ülők nagyjából a hátuk közepére hiányoznak púpnak. Ehhez jön, hogy a túlterhelt nyomozóhatóságoknak és bíróságoknak soron kívül kellene eljárniuk az olyan ügyekben, amelyekhez kapcsolódóan valaki előzetesben van, hogy minél kevesebb ideig tartsák benn a delikvenst. Ennek is piszokul örülnek ám.

Így hát az ügyészség nem szívatja magát és a társszerveket indokolatlan előzetes letartóztatásokkal. Azért, mert írásos észrevételt nyújtasz be, nem fognak bevarrni, mert onnantól tényleg sietni kell az ügyeddel, addig meg ha nem vészesen komoly, dolgozhatnak tessék-lássék módon.

2019. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!