Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Motor tuningolás?

Szaurusz2012 kérdése:

Motor tuningolás?

Figyelt kérdés

Nem értek nagyon a motorokhoz de szeretném az 50ccm-es motoromat feltuningolni a lehető leg nagyobb ccm re (A1 es jogsi ig) nem szeretnék új motort venni mert nincs olyan anyagi hátteret... vagy is lenne csak saját pénzböl szeretném megcsinálni.

Yamaha dt 50 nicosilos hengerrel nyomatékosabb áttétellel...

100k-t költenék rá. ennyiből mekkorára tudom feltuningolni? Mekkorára érdemes? (tegyük fel nem vagyok szerencsés és mindenből a közép árban lévöt találom meg) hajtókar, karbi, hengerszett... Stb



2019. aug. 22. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

szóval van egy yamaha dt 50-es motorod és azt szeretnéd felhúzni úgy hogy a1-es jogsiba még beleférjen? az elég bajos lesz mivel lekéne müszakiztatni azt meg így nem fogod, főleg enyi pénzből, gondolom a motornak adásvétwlin meg biztosításon kívül semmi papirja nincs az meg még több probléma szóval felejtős ötlet


egyetlen lehetőség hogy feltuningolod 70/80/90ccm-re és 50-es papirokkal használod ami persze olcsóbb, egyszerűbb de illegális és akár börtönbe is kerülhet aki ilyennel lebukik

2019. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mivel jár a többi az én dolgom... Légyszíves maradjunk a kérdés körön belül.
2019. aug. 25. 06:39
 3/7 anonim ***** válasza:

100k-ból sehogy nem jössz ki de azért megpróbálok segíteni

80ccm nem lesz jó mert a blokkon is kéne farigcsálni az meg plusz költség

szóval maradunk a 70ccm hengernél onnan is öntöttvasat kéne keresni mert az olcsóbb [link]

karbi az nem egy olyan dolog amivel spórolni lehet mert ha nemtudod rendesen beállítani meg hidegen nem indul az szívás lesz [link]

erősebb kuplung sem ártana [link]

hajtókar, főtengely sem a spórolós kategória [link]

és akkor jöhet a kipufogó azt majd keresel a olyat ami passzol, van ami alsó fordulaton nyomatékos és van ami fordulaton húz jobban, de a te esetedben öntöttvas hengerhez olyan kell ami alul nyomatékosabb ez olyan 30ezer körüli


forgalomba helyezés része meg érdekes lesz és nehéz

2019. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Papírozni nem lehet, de nem is foglalkozik vele senki amíg nem csinálsz bajt. Viszont lehet hogy jobban jársz ha eladod és a 100-ast hozzádobva veszel egy 125-ös motort.
2019. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül megegyeztem apámékkal és 250-t veszek szóval tárgytalan... De köszönöm a segítséget!
2019. aug. 25. 20:48
 6/7 anonim válasza:
250-est csak A2-vel vezethetsz,szóval már buktad az A1-es tervet.
2019. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a1-et csak korlátnak mondtam egyébként szeptembertől kezdem az a2-t
2019. aug. 25. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!