Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A birkózásban inkább fizikai...

A birkózásban inkább fizikai erő a fontosabb, a judoban meg a technika? Illetve a birkózás hatékonyabb mert egyszerűbb és szabadfogás van?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mindenfajta küzdősportban a technika a fontos, azokban amelyekben a fizikai erő lényeges külömbségeket okoz abban pedig súlycsoportok vannak
2019. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha jó akarsz lenni,akkor minden fontos.Ugyanakkor mindenkinek van olyan területe ahol picit jobb az átlagtól.Ha a technikai rész úgy átlagban jobban megy mint a többi, akkor érdemes arra alapozni.
2019. aug. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De ha a fizikai erő sokkal jobban megy viszont semmi technikám nincs?
2019. aug. 25. 11:56
 4/16 wrestler56 ***** válasza:
51%

A mozgáskoordináció (ami a technika alapja) fejleszthető, de akaoja velünk született (genetikailag meghatározott) adottság. Gömbérzék nélkül nem lehetsz profi labdajétékban. Ha gyenge a mozgáskoordinációd, és gyerekként nem fejlesztetted, inkább birkózz, ott az erő jobban érvényesül, mint a judoban. De technika nélkül csak erős amatőr leszel, versenysportban nem fogsz érvényesülni. Vannak spéci mozgáskultúra fejlesztő gyakorlatok, ha ez fontos Neked, fordulj szakemberhez.

A birkó/judo hatékonyságról más sokan írtak ezen a fórumon, nem ismétlem. Hol akarsz "hatékony" lenni? Ha az utcán, akkor ne versenysortban gondolkozz.

2019. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Jól beszél az előttem szóló.Ha a valós életben akarsz hatékony lenni,akkor Krav Maga szerintem.Bár ez is instruktor kérdése is tud lenni.
2019. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5 évnyi erősportolói múltam van.De most váltani akarok küzdősport irányba.Azért gondolkodok birkózáson vagy judon,mert talán ezekben tudnám leginkább kamatoztatni az erőt.

De judoban úgy tudom nem lehet lábra támadni és ez hatalmas hátrány a birkozással szemben és a dobások nagy része is csak judo gi-ben működik,nem?

Meg a judo végetér egy dobás utám,szinte semmi földharc nincs benne

2019. aug. 25. 13:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek az ilyen kravmagákban
2019. aug. 26. 03:25
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem hit kérdése.De amugy lehet igazad van.Hülyeségból használják a terrorsita elháritók is.

A judó meg épp utcára való.Azt tudtad hogy elég nagy hiba az utcán a földharc? 1v1ben jó ,de ha tobb támadód is lehet,akk nem szokás a földön fogásokat/folytásokat alkalmazni!

2019. aug. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Krav maga , systema ezeket érdemes önvédelemre mert az arra is tanít hogy hogy használd ki a terep adta előnyöket több támadóval szemben és rövid idő alatt már használható tudást lehet belőle elsajátítani
2019. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nekem olyan kell ahol a hatalmas fizikális erőmet kamatoztatni tudom.A krav maga meg pont nem olyan,az piszkosan verekszik.

Meg egy birkózó ellen nem hiszem hogy működne

2019. aug. 26. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!