Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A birkózásban inkább fizikai...

A birkózásban inkább fizikai erő a fontosabb, a judoban meg a technika? Illetve a birkózás hatékonyabb mert egyszerűbb és szabadfogás van?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 20:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja csak lehet a krav magás 3szor gyorsabb mint egy birkózó. Alapvetően a bírkózás az egyik legjobb küzdelmi sport, viszont nem önvédelemre van.


Először döntsd el mire szeretnéd használni, egymagában az erő nem sokat ér egy bunyóban, vagy önvédelemben.

2019. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én azt akarom amiben a leginkább ki tudom használni a fizikai erőmet.A krav maga meg pont olyan hogy -mivel piszkosan harcol- nem sokat számít benne az erő.

Amúgy meg a birkózók gyorsak,lehet már rég földhöz csapna a krav magásr,mielött az megpróbálná kiszúrni a szemét

2019. szept. 1. 21:14
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyorsak nagyon, meg jók a birkózók, viszont baromi merevek. Ha a harcos jól tud kibújni, gyorsan ütni, lazán mozogni, akkor sok meglepetést tud okozni a birkózónak.


Ha csak olyat keresel mint amit leírtál, akkor szerintem a birkózás, esetleg a sambo.

2019. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 wrestler56 ***** válasza:

A birkózók nem merevek. Frissen fürgék és gyorsak. (Az alacsonyabb súlycsoportokban kifejezetten.) 100 kg felett sem nevezném merevnek a birkózót, csak lassúdabban mozog. U.az. mint minden súlycsoportos osztatú küzdősportnál. A nerhézsúlyú ökölvívó merev? Csudát! Lazán bepacskol lomhán egy maflást. Ha nem vagy valami küzdőben magad is az élen, egy jó birkózó kétszer megkerül, vagy átszaltózik rajtad, mire egyet pislantasz. (Nekem egy 17 x-es magyar bajnok 10+ éve az állandó sparring partnerem, tudom miről beszélek.)

Ne általánosítsunk. Láttál egy merev birkózót? Akkor láttál egy rosszul felkészített (vagy más gonddal küzdő) birkózót.

2019. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Mást jelent számodra a merev és számomra a merev maradjunk ennyiben. Tudom milyen képességeik vannak a birkózóknak, azt is tudom, hogy gyorsak, és hogy az egyik legkeményebb sport.


Viszont lazaság és lazaság között is van különbség, nem arra gondoltam, hogy le tud-e menni spárgába. Arra sem, hogy viszonylag gyorsan ki tud-e vitelezni egy technikát.

Találkoztam már birkózóval, számomra kötött volt a mozgásuk, ugyan úgy, ahogy egy eu bajnok Judo ismerősömé is. Még ő is megjegyezte, hogy jóval fürgébb a mozgásom és lazább a 10+ éves kungfu múltammal.

2019. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok laza
2019. szept. 12. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!