Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Longboardosok! A longboard...

Longboardosok! A longboard kesztyű fékezi is a deszkát nagy sebességnél vagy csak egy kis támaszt nyújt slidehoz?

Figyelt kérdés
Illetve egy másik kérdés, van aki közlekedésre is használja? Rendőr szólhat érte ha mondjuk az úton megyek vele (értem ezalatt azt hogy se bicikli út, se járda nincs az adott szakaszon)? Nálunk bicikliút egyáltalán nincsen, biciklisek is az úton közlekednek. Volt aki azt mondta hogy ahol bicikli mehet ott longboarddal is lehet nyugodtan menni.

2020. máj. 7. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ex rendőr vagyok. A rendőrök szolnak erte, civilben nekem is szoltak, kerekparuton mentem.

A deszka gyalogosnak szamit. Kresz szerint a gyalogos, ha nem megfelelo minosegu a jarda vagy nincs, akkor setalhat a forgalommal szemben ugye az uton vagy kerekparsavon. Deszkaval egyertelmu hogy nehany jarda nem megfelelo igy a KRESZre hivatkozva elvileg lehetne menni. Csak a rendorrel nem erdemes vitazni, inkabb bunbano bociszemek es hatha jofej.

Facebookon lepj be a HillDancers Hungarian Longboarding csoportba, ott sok hasznos infot megtudhatsz, olvashatsz, kérdezhetsz.


A kerékpár, az kerékpár ugye, a deszka meg gyalogos, tehat nem igaz amit mondtak sajnos, teljesen mas Kresz szabalyok az iranyadoak.


23/F

2020. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Elgondolkodtató, mert szeretek deszkázninde pont emiatt nem merek kimenni, pedig a longboard hosszútávra lett kitalálva, külföldön működik is a dolog.. annak meg nincs értelme ha kimegyek körözgetni egy parkolóba.. eladni meg nem tudom, mert pont emiatt hirdetem, mert nem tudom használni arra, amire szeretném (illetve amire ki lett találva..).
2020. máj. 8. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Abban is megvan a móka :D Egyébként én is használtam, még munkába járásra is. Én Pesti vagyok és itt a belvárosban pl vannak széles járdák is (körút, Andrássy stb) és ott mentem sokat, illetve a duna parti járda részen, ott is széles. Nekem egy longboardom is van, de amit igazán szeretek az a kicktailcruiser, mert én is inkább haladni, cruisolni szeretek, viszont ilyen downhillezéshez stb meg nem is nagyon értek, meg nem is nagyon mernék, félek, hogy elütnének vagy bármi.


Hát itthon ilyen poroszos a rendszer, tudod :)

Meg az állatpolgároknak is más a felfogása. Nem baj, lassan ide is elér a 80's évek.

2020. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldottam azzal hogy nagyobb távra ott lesz a bringa, városba meg ott a deszka, a longboardot végül eladtam van egy freestyle deszkám abból csinálok cruisert :D
2020. máj. 11. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!