Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan győzzem le a gátlásaima...

Hogyan győzzem le a gátlásaimat és félelmeimet gördeszka trükkök tanulásakor?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja van meg a gördeszkám, majdnem minden nap gyakoroltam rajta, így a szimpla menés, kanyarodás/kanyarodás első él felemelésével, egy helyben első él felemelése és 180°-ban való elfordulás megy.

Most szeretném elkezdeni a komolyabb trükköket, a shove it-al kezdeném, de addig se jutok el, hogy felszökés után valamennyire megfordítsam a deszkát, mert félek attól, hogy leesek és megütöm magam. Illetve, egyszer már próbáltam a trükköt, sikerült is 180°-ban megfordítanom a deszkát, de úgy érkeztem vagy nem tom mi volt, hogy a sípcsontomat odabsztam a deszka oldalához... Tehát nem azzal van a baj, hogy nem tudnám megcsinálni, nagyon is tisztában vagyok vele, hogy menne, de attól félek, hogy a landolás már gikszeresebb lenne, és simán elcsúsznék a deszkáról/kimegy a bokám stb.

Nincs lehetőségem gördeszkaparka menni, így csak az "utcai" lehetőségek adottak egyelőre.



2020. aug. 6. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Úgy, hogy mielőtt trükköket akarnál tanulni, tanulj meg profin gördeszkázni.

A jégtáncosok sem a Rittbergerrel, vagy a dupla Lutz-cal kezdik, hanem először az alapok teljes, magabiztos, hibátlan elsajátításával.

2020. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, akkor még cruise-olgassak körbe a városban? meddig? a sima, trükközés nélküli gördeszkázásban mit jelent a profi szint?
2020. aug. 6. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
ess egy kibszott nagyot, állj fel belőle, állj vissza a deszkára, és csináljad tovább. minden műkoris is akkor fog először rendesen megugrani valamit, amikor már látja, hogy túl fogja élni... addig nem.
2020. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!