Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudnátok segiteni? boksz

Tudnátok segiteni? boksz

Figyelt kérdés

184cm vagyok és hosszu karom van, gyors, pontos vagyok, de 70kg vagyok es aztmondta orszagos bajnok bokszolo csapattarsam/haverom hogy 69es súlyba jo nekem. De én igy nem érzem jol magam 70kg vagyok és nagyon szalkas, de 69be eleg gyengének ereznem magam, inkánbb törékenynek.70kg vagyok de nagyon nem látszik rajtam kb 60nak látszok testileg.


Mennyi lenne az ideális súlyom, amibe még bokszba is gyors es precíz maradnék?

Csak hozzáértők!

75 es 81 en gondolkoztam mivel versenyzserűen fogom űzni.

Persze ezeket a sulyokat merlegelésnék kell hozni.


Válaszokat köszönöm! 💪🏻🥊



2020. szept. 26. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

egy ilyesmi kérdésben holyfield pályafutása lehet esetleg példa és egyben válasz is neked.

ha jól emlékszem 80 kiló körül volt az alapsúlya,de mivel szépen lassan mindenkit levert a súlycsoportban ellenfél nélkül maradt.

ezért följebb ment,ott is laposra vert mindenkit és utána gyúrta fel magát nehézsúlyba.


még esetleg annyi,hogy ilyen 82-88 kilóban vannak a legkeményebb bunyósok általában.

mert már ütnek akkorát mint 1 nehézsúlyú,de mellé sokkal mozgékonyabb gyorsabb az átlag nehézsúlyútól és még a kondija is jobb sokszor.

szóval a helyedben 8-10 meccset lenyomnék a 69ben mielőtt nehezíted és feljebb mész,mert 75-81ben már nagyon kemény pofonok repdesnek.


a másik mérlegelendő,hogy utánanézel melyik súlycsoportban kb hány igazolt versenyző van,milyen aktivitással,milyen eredményekkel.

és lehet van olyan ahol alig vannak éppen és azt célzod meg.

mert az sem mindegy hogy egy bajnokihoz 10 vagy csak 3 emberen keresztül érsz oda.

2020. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod💪🏻
2020. szept. 27. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!