Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Önvédelemre milyen technikát...

Önvédelemre milyen technikát érdemes alkalmazni?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és elég bátor, szóval nemhiszem hogy bepánikolnék ha megtámadnának.

Csak nem tudom, hogy milyen technikákat lenne érdemes alkalmazni.

Ki milyen módszert használna ami hatásos? Volt is rá már példa, hogy alkalmazni kellett?

Első sorban csajok véleményére vagyok kíváncsi, hogy ők hogyan gondokodnak az önvédelemről.



2021. jan. 22. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rövid és hosszútáv futás, illetve a "bátorságból" való visszavétel.
2021. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki bátor, amíg nem jön egy váratlan pillanat és kést szorítanak a nyakadhoz. Ha önvédelmet akarsz tanulni akkor jelentkezz krav maga tanfolyamra. Önvédelemnél a gyorsaság és a helyzetfelismerés számít, nem a bátorság.
2021. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Legális fegyverek, illegálisból csak a kisebb kategóriákat. El kell,hogy szomorítsak minden legálisan élőt. Ugyanis ez élet halál harc. Vagy kiszúrod a szemét a 40 éves kitetovált börtönviselt 2 méter magas 120 kilós embernek,vagy véged,és azt csinál a testeddel,vagy az értékeiddel,amit akar,mert te legálisan próbáltad elintézni. Mellesleg az esetek többsége gyakran nem derül ki. Egy kocsmai verekedésnél vagy utcainál nem mindig vannak rendőrök,gyakran elmennek az emberek pl.
2021. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2021. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Én erről megkérdeztem egy feketeöves karatés barátomat. Ő ennyit mondott az egészről hogy. A harcművészet az harcművészet de önvédelmi szituációban nem működik. Az erőviszonyok főleg. 19 éves lány vagy gondolom olyan 170 centi 50 kilós hiába tanulnál be egy tökéletes rúgás technikát a súlly külömbség miatt nem lessz annak olyan ereje hogy egy 185 centis 80-90 kilós embert letudj teríteni vele. Megtanulhatsz jó fogásokat ütéseket a másiknak hosszabb a keze ergó még azelőtt felpofoz hogy oda érnél.


A pszichikai előnyről nem is beszélve a támadód tudatosan támad, vagy hirtelen felindulásból adneralinnal fűtve míg te éppen azon gondolokodol majd hogy milyen színűre fesd a körmöd(ergó nem számítasz rá).


Aminek van értelme az az önvédelmi ezközök. Könnygáz esetleg fegyver (ha 21 elmúlsz ezen is lehet gondolkodni)

2021. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1) hidd el ha megtámadnának pánikolnál, ne a részeg kortársaidra gondolj akik egy buliba rádmozdultak te meg egy pofonnal elküldted őket és önelégülten távoztál.


2) nincs semmi (eszköz, sport, harcművészet, titkos technika stb.) ami életbiztosítást adna az utcán.

nálad sokkal képzettebb és felkészültebb embereket is késeltek már meg.


Ha mégis ilyen szituba keverednél, az arcodat minimum a negyedére csökkentsd, és próbálj meg kihátrálni belőle, kidumálni magad vagy elszaladni, ha erre nincs lehetőséged akkor működj együtt, add oda a tárcád stb. Ha a testi épséged forogna veszélyben és nem tudsz elfutni akkor szem/torok/lágyék amiknek a támadásával tudod növelni az esélyeidet, de fiatal képzetlen nőként hidd el te fogsz alulmaradni kb minden esetben.

2021. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!