Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Verekedésbe keveredni egy...

Verekedésbe keveredni egy honvéddel, jogi következmények?

Figyelt kérdés
Az említett honvédségben szolgáló személlyel kerülök folyamatos összetűzésbe, tudatában van annak, hogy mind erőben, súlyban és magasságban is fölényem van felette. Az én és családtagjaim fenyegetése sajnos az én alapvetően pacifista magaviselésem is képes időnként megváltoztatni. Ha rádurrantok egy észhez térítő pofont, lehet akármilyen jogi következménye ami számomra előnytelen helyzetet eredményez?

2021. febr. 1. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi + csak azért, mert honvéd.
2021. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megpofozod, akkor az ugyanolyan garázdaság jogilag, mintha nem lenne honvéd.
2021. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kerülöd, ha zavar, hogy összetűzésbe kerülsz vele??? :-O :-O
2021. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Katona társai szét darálják mert leverted . Csak bátran véd magad !
2021. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha bemegy feljelentést tenni ellened és kicsapja a katona igazolványt, a rendőrök kollégaként fogják kezelni... erre azért számíts.

És lehet, hogy wookql gyorsabban felhajtanak, mintha xy mást vertél volna meg...

3 éven át szerződéses voltam, attól még füveztem keményen... egyszer szabin, füvezés közben kirqbolt pár cigó, felhívtam a rendőrséget, elmondtam, hol vagyok, ki vagyok, kiraboltak, és tudom is hol laknak... majdnem leszartak.. megemlítettem, hogy amúgy szerződéses katona vagyok, 5perc múlva ott volt nem is járőr, hanem 2 tagbaszakadt nyomozó, felhajtották a cigókat, és pillanatok alatt újra nálam volt mindenem... nem mellesleg semmi papír nem készült az esetről,m es még pár karfeszítést is gyakoroltattak velem az illetőn...

Ez 2003 nyarán történt

2021. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Na engem ma elkezdett egy pali cukkolni azzal, hogy odebdobta a zsemlemet a sparban. Aztan fojtatta a megfelemlitest azzal, hogy besxolt a csajanak menozve, hogy hu de szurosan nezel ezzel paraztatva engem es a pultost. Szegeny... Osszeszedtem a batorsagom es benyogtem neki elazott battacukor hangon, hogy hu de kemennek tetszik lenni. Kb 20 evvel volt Idosebb, olyan 40 koruli. Amugy nem is neztem vegig hattal allt nekem. Aztan. Megyek a kocsimhoz, erre probaltam normalisan megbeszelni vele. Kerdeztem mi baja. Meg miert dobalja a zsemlem. Erreketszer is kiszallt hogy megverjen persze odebb alltam, a csaja meg vegig rohogott. Jol tettem, hogy belealltam, es megkerdeztem mi a nyavaja baja van? Ez garazdasag? Szerintetek tenyleg beleverte volna a fejem a falba? Az egesxben kulon ilyeszto, hogy most volt hogy egy benzinkuton halalosan kiutottek valakit. Ja meg azt mondogatta bujjak el basszus. Ez nagyon megrazott. Remelem. Em lesz tobb dolgom ilyennel.
2021. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szolgálatban nem nagyon fogod tudni lerendezni ezt vele, amikor meg civilben van ugyanolyan civil mint bárki más. A jog nem fogja hivatalos személyként kezelni. De hidd el az ilyen konfliktusokat fölösleges tettlegességig elvinni. Nem érnek ennyit. Ha komoly vita van köztetek és nem juttok közös nevezőre akkor szimplán ne beszélj vele többet. Ha meg úgy érzed hogy ok nélkül és komolyan fenyeget téged és a családod tehetsz nyugodtan feljelentést ellene zaklatás miatt.
2021. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!