Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A tatabányai via ferrata...

A tatabányai via ferrata felszereléseket kiktől lehet legálisan bérelni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen beütöttem a google-ba a Tatabánya és via ferrata szavakat, és amit elsőnek kidobott találatot, onnan béreltünk cuccokat baráti társasággal. Egy lakótelepi lakásból kellett elhozni a felszerelést egy idős hölgytől.

Viszont mászás közben lett egy olyan problémánk, hogy az egyik kisebb termetű lány nehezen tudott túljutni az egyik szakaszon, külső segítség kellett. Ekkor mondták nekünk a tapasztaltabb társaságban, hogy amúgy nem is lehetne a mi felszereléseinkkel a vasalt utakon menni, és nem is biztonságosak azok a felszerelések, amiket béreltünk. Akitől béreltük a felszerelést, ő viszont azt állította, hogy lehet az övékkel is menni, az is biztonságos, és köztulajdon a kiépített via ferrata, és a másik társaság csak a saját drágább felszerelésének a bérlését promotálja. Kinek van igaza?



2021. ápr. 25. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Más felszerelés van falmászáshoz és más via ferrata-hoz. Lehet, hogy az előbbit kaptátok. Mondjuk az is biztos, hogy ha egy lakásból kell elhozni a cuccot, akkor alaposan utánanéznék, megkérezném, hogy van-e erre engedélyük, be vannak-e rendszeresen vizsgálva amiket kölcsönöznek, stb. De inkább hagynám és pl. onnan bérelnék, amit a [link] honlapon is ajánlanak.
2021. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan az általad megadott linken található címről béreltem azt a felszerelést, amivel gond volt a hegyen.
2021. ápr. 26. 08:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Fura. Talán írj egy emailt a [link] honlapon lévő címre. Elvileg ez a hivatalos honlap.

Az is lehet, hogy az tévedett, aki azt mondta, hogy nem biztonságos amt használtok.

Kíváncsi vagyok, hogy mit válaszolnak. Ha írsz és válaszolnak, írd már be ide mit írtak, hadd tudja meg más is aki oda akar menni mászni és felszerelést bérelni.

2021. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valóban a 3. válaszoló által írt linken lévőt kellett volna bérelni. Most már látom, hogy ők voltak, akik szóltak, hogy nem jó a felszerelésünk.

Csak sajnos ha beírom google-be azt, hogy "via ferrata tatabánya", akkor az 1. válaszoló által belinkelt honlapot dobja ki a google első találatnak, a vasaltutak pedig az első lapon csak az utolsó találat. A fene gondolta volna, hogy a megfelelő helynek rossz a keresőoptimalizálása.

2021. ápr. 29. 00:00
 5/5 anonim ***** válasza:
1es és 3as is én voltam. Az 1es link a Makase (Magyar Kaland - Sport Egyesület Nonprofit Szervezet) honlapja, szóval annak is megbízhatónak kellene lennie, nem valami zug, gagyi magát sport egyesületnek nevező valami. Azért javaslom, hogy írj a vasaltutaknak és kérdezd meg, hogy mi a helyzet a Makase által bérbeadott cuccokkal, mert ha azok valamilyen okból nem biztonságosak, akkor azt sürgősen jelezniük kellene a rendőrségen.
2021. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!