Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyek az extrém rollerozás...

Melyek az extrém rollerozás előnyei,hátrányai?

Figyelt kérdés
szeretnék rollerozni,csak nem tudom,hogy sima városi összecsukhatót vegyek vagy az extrém fajtát? Hallottam egy összecsukhatós rollernál,hogy nagyon nyikorgott,hangos volt,ilyen az extrém rollerral is előfordulhat? Melyik a lassabb?Melyik a stapabíróbb?Melyik nem nyikorog egy idő után? Melyik a veszélyesebb? 20 év körüli férfinak nézek ki,mennyire gáz/ciki ilyennel közlekedni?Az elektromos azért nem érdekel,mert 1 drága,2 a javítatása is drága,3nehéz is.

2021. máj. 5. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Városi közlekedésre biztosan nem lesz komfortos az extrém roller akkora kerekekkel.
2021. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
miért? mert belemegy a kisebb gödrökbe?
2021. máj. 5. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Például az is. De a kisebb kerék miatt (forgatónyomaték, erőkar) többet kell hajtani is. És nagy sebességnél instabil lesz rossz úton.


Városba járkálósnak a nagykerekű való, de azzal trükközni nem lehet.

Tudsz mondani kerékméreteket? Egyik ismerősömnek volt trükkölős rollere, és mintha az a sima rollernél is kisebb lett volna.

2021. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kerékméretek ilyen 110 mm az extrém rollernál.Igen kisebb a trükkös roller, A normál meg az extrém roller egy idő után elkezd nyikorogni? vagy az összecsukhatónál figyelhető ez meg? Szeretnék rollerozni csak nem tudok dönteni melyik lenne a jobb. Igazából csak erre arra akarnék vele közlekedni néha néha ugratni,szóval az extrémet többet kell majd hajtani,mint a normált?
2021. máj. 6. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Minőségfüggő. Igen, az összecsukhatós tud nyikorogni, legalábbis a klasszikus fajta.


Vegyél egy használt rollert ócskástól/piacon először. A klasszik ezüst,.normál méretűt. Legyen jó konstrukció, azaz ne hajoljon le az alja, ne dögöljön meg a fék. Aztán meglátod. Jobb is, mert nem lopják el. Ismerősöm is azzal jár megyeszékhelyen.


Komolyabb rollernél nézz utána, hogy milyen pótalkatrészek vannak, mennyire szerelhető. Ha ismersz valami deszkás boltot, ott sztem több segítséget kapsz.


A nagy, ballonos kerekű elég nagydarab, és fogalmam nincs, hogy mennyire lehet jól szerelhető. Szóval trükközés az kiesik, cserébe ez a legbiztonságosabb, leggyorsabb. De akkor már felmerül a kérdés, hogy miért nem bicó vagy elektromos roller.

2021. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az extrém fajta roller aminek kisebb a kereke az is tudna nyikorogni? Az nem összecsukhatós.Ezzel fel lehet szállni a buszra,villamosra?Most attól,hogy kisebb a kereke attól még gurul normál tempóban is nem? Néha még ugratni is lehetne vele.Az az igazság,hogy a kerékpárt nem tudom,hova rakni mert nincs tároló,lakásba nem akarom bevinni,kint sem akarom hagyni télen,nyáron. Összecsukhatós kerékpáron gondolkodtam,de az mennyire tudna stapabíró lenni, az állandó csukdosástól? A extrém rollert nem éri megvenni? Olcsóbb is,mozgásra megfelelne nem,felszállhatok vele tömegközlekedésre,nagyon lassú?
2021. máj. 8. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megmondani neked. Menni megy, de kisebb kerékkel lassabban (lásd: forgatónyomaték = erő x erőkar). Nagyban függ attól, hogy hol akarod használni. Egy gördeszkánál mindenképp praktikusabb, és látod, azzal is gurguláznak emberek.


Nyikorgást a boltos tudja megmondani. Nem összecsukható necces buszon, véletlen eltörsz majd pár bokát vele (a sajátodat főleg), meg ha lehet is BKV-zni vele, biztos lesz majd legalább 1 tahó buszsofőr, aki beszól miatta. Volánon nem lehet, MÁV-on a kérdés az, hogy kell-e rá külön jegy.

Összecsukhatós ilyen szempontból a tuti.


Összecsukhatós bicó elképesztően drága, fél éve néztem őket:

[link]


Ha már ilyenben gondolkozol, miért nem veszel 2 rollert? Egyet ugratni, egyet meg használni (akár valami olcsó xart hadználtan, amit senki nem akar majd ellopni).

2021. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!