Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Romániában élek és kíváncsi...

Romániában élek és kíváncsi vagyok, hogy van másféle szabályozás légpuskára, vagy csak a 7,5 Joule-os szabály??

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 18:35
 1/4 anonim válasza:
28%
Romániában nincs internet, hogy HELYI, azaz ROMÁN oldalakon rákeress?
2021. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszíró! Román oldalon erről nincs szó, de egy vadászboltban azt mondták, hogy kell. Viszont nem vagyok benne a témában és nem tudok semmi ilyenről. Sok helyen kutakodtam és nem találtam külön szabályt erről, csak a magyar 7,5 Joule-os szabályt találtam nem tudom hogy itt hogy megy.
2021. máj. 8. 21:11
 3/4 anonim válasza:

A lőfegyverek és lőszerek szabályait Romániában a 295/2004-es törvény tartalmazza (Legea nr. 295/2004 privind regimul armelor și munițiilor). Ennek értelmében kétféle légpuska létezik:

- olyan, amely a (fém)lövedéket 220 m/s-nál nagyobb sebességre gyorsítják fel;

- olyan, amely a (fém) lövedéket legfeljebb 220 m/s-ra gyorsítja fel kilövéskor.


A kategorizálásnak semmi különösebb jelentősége nincs, mind a kettő C kategórás, azaz nem halálos erejű fegyverként van számon tartva. Ahhoz, hogy valaki C kategórás fegyvert tartson, pszichológiai és fegyverismereti kurzuson kell részt vennie, illetve értesítenie kell a rendőrséget a fegyver beszerzéséről (57. cikkely). Röviden ezek a legfontosabb tudnivalók, ha van még kérdésed, értek egy kicsit a témához.

2021. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,nagyon sokat segítettél :D
2021. máj. 11. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!