Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju jitsu edzést Budapesten...

Ju jitsu edzést Budapesten tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Olvastam már itt ebben a témában, csak némelyik talán nem olyan up-to-date, ezért hátha van valakinek friss infója.

Hagyományos ju-jitsut szeretnék tanulni (csináltam már korábban és nekem tetszett nagyon, így szeretném újra kezdeni, folytatni, csak Budapesten)

A következőket néztem ki, amelyeket a közeljövőben szeretnék is megtekinteni:

-Kézitusa (úgy tudom hogy szinte ugyanaz mint a ju-jitsu)

-Kelemen Ryu valamelyik belvárosi dojo-ja (VIII vagy VII ker)

Ezekről van valami tapasztalatotok (erősítő gyakorlat, technika, társaság és edző)?

Ha valaki ismer más ju-jitsu edzést, írja meg nyugodtan.


Köszönöm a válaszokat :D



2021. júl. 2. 19:04
 1/4 anonim válasza:
100%

A Kelemen Ryu-t mindenképp ajánlom! Egy-két éve a Központi Dojo-ba jártam (VII. kerület). Kovács Attila nagyon jó edző, óriási a tudása. A társaság könnyen befogadja az újakat, ott segítenek neked ahol csak tudnak. Legyél nyitott, de semmiképp sem nagyképű. Lássák rajtad hogy kitartó vagy és nem adod fel, ha valami nem sikerül.


Az edzés 2 órás. Az eleje mindig bemelegítés, kardio és erősítő gyakorlatokkal. Utána jönnek a különböző gurulások és eséstechnikák. Ezt követik általában a földharc technikák, utána pedig egymás ellen mentek pár menetet. Néha zsákolás és kickbox jellegű küzdelem is van. Az edzés utolsó (általában leghosszabb) része a syllabus, azaz a különböző övfokozatok vizsgaanyagának gyakorlása.


Az első edzésen az edző nagyon oda fog rád figyelni, külön bemutatja az egyes gyakorlatokat és segít majd neked.

Ez nem egy könnyű harcművészeti ág. Sokan feladják és abbahagyják, mert nehéznek tartják az edzéseket és túl sokáig tart elérni az áhított fekete övet.

2021. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Első hangzásra akkor minden benne van amit keresnék egy edzésben, mindenképpen megnézem akkor a központi dojo-t.

Pozitív hogy az övvizsgára is külön figyelmet fordítanak (igaz nekem elsődlegesen nem célom, hogy minél magasabb legyen a fokozatom, csak tanulni szeretnék ju-jitsu-t és jól érezni magam).

Az edzés előtt érdemes telefonon egyeztetni, vagy az is jó, ha személyesen odamegyek megbeszélni?

2021. júl. 4. 08:59
 3/4 anonim válasza:
100%
Előtte mindenképp beszéld meg velük. Van facebook oldaluk, messengeren is írhatsz nekik vagy felhívhatod az edzőt. Jó ha előre tudják, hogy érkezik egy új ember. Lehetőség van arra is, hogy csak végignézd az első edzést, de ha akarsz akkor be is állhatsz.
2021. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Először megpróbálom akkor messengeren, ha meg azt annyira nem nézik akkor telefonon egyeztetek majd.

Viszek felszerelést is szerintem, csak jobban fogom tapasztalni, érezni így az edzést.

2021. júl. 4. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!