Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Systema? Megéri?

U.A.É. kérdése:

Systema? Megéri?

Figyelt kérdés
Olvastam róla és elvileg már úgy tanítják hogy a legváratlanabb helyzetben is tudd hasznosítani. Kell hozzá erős izom? Gondolom igen de megkérdezem.
2021. júl. 14. 14:52
 1/6 anonim válasza:
56%
Felnőttként, más, földharcstílus ismerete nélkül, értelmetlen elkezdeni.
2021. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Én nem értek egyet az elsővel.

Amíg fizikailag rendben vagy, szerintem simán el lehet kezdeni a systemát.


Szerintem megéri! 😁

2021. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem fogod tudni a váratlan helyzetben is hasznosítani. Azok a stílusok, amik ilyen nettó hazugságot állítanak, azokat el kell kerülni, mert a pénzedért cserébe nem reális tudást fogsz kapni, hanem hamis önbizalmat, aztán emiatt majd jól pórul jársz Kolompár Gazsiék ellen a buszmegállóban, pedig az adott konfliktust meg is úszhattad volna. A system alapkoncepciója egy átverésen alapszik. Pusztakézzel az életben nem fogsz tudni védekezni fegyver (mondjuk kés, vipera, boxer, gázspray, sokkoló) ellen, maximum futással és jó kommunikációs képességgel.

Engedd el a systemához hasonló bullshiteket és ha küzdősportolni szeretnél, akkor valódi sportértékkel bíró renszert válassz: boksz, birkózás, judo, savate, BJJ.

2021. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 15. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Általában nem szoktam ebben a témakörben válaszolni, de a 3 kommentelő válaszára muszáj reagálnom. Azzal egyetértek, hogy pusztakézzel Lakatos Rambo3 és tsai ellen semmire sem mész, ha jó a beszélőkéd akkor talán megúszhatod ( a futás sem rossz elgondolás, bár ki tudja ).


Na de hol is csúszik félre a komment: "Pusztakézzel az életben nem fogsz tudni védekezni fegyver (mondjuk kés, vipera, boxer, gázspray, sokkoló) ellen, maximum futással és jó kommunikációs képességgel." Erre felsorol 4 pusztakezes rendszert amiből 2 alapból elutasítja az idősebb kezdőket ( Judo és birkózás, csak az olimpia lebeg lelki szemeik előtt, ezért a fiatalokat részesítik előnyben ).


Bjj: MMA-ban, grappling versenyeken nagyon karajul lehet vele boldogulni, de betonon, utcai viseletben kevésbé hatásos. Plusz hátránya, hogy amíg az ellenfeleddel hemperegsz a földön, addig a kompánia maradék tagja lazán hülyére rúgdos ( ugyanez igaz lehet a birkóra valamint a cselgáncsra is mivel szintúgy össze kell akaszkodnod a másikkal ).


Savate: Egyedül Pesten tanulhatod heti 2 alkalommal. Valljuk be ez kva kevés ( hiába a fa-sza technikai repertoár ).


Box: Na ez nem rossz, megtanít ütni, jól mozogni, egy héten akár 5-ször is lemehetsz edzeni, tehát itt viszonylag hamar lehet fejlődni. De ez sem alkalmas arra, hogy fegyveres, vagy több ember ellen sikeresen megvédd magad.


Amit elfelejtettek hozzátenni az nem egyéb, minthogy Te mint áldozat mindig hátrányból indulsz. Az agresszivitás, létszámfölény és a meglepetés ereje mindig annál van aki rád akar támadni, senki sem fogja előre bejelenteni, hogy "Hé most ki leszel rabolva, készülj fel".


Összegezve: Jó dolog sportolni, mozogni, társaságban tölteni az időt, de ne várd, hogy a küzdősport tudásoddal majd megvéded magad. Aláírom, hasznos dolgokat tanulhatsz egy ilyen edzésen, de csodát ne várj tőle.

2021. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2021. júl. 20. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!