Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Systema, mennyire hatékony,...

Systema, mennyire hatékony, mennyi idő volt mire megtanultad, ha még nem sikerült hol jársz benne és mióta tanulod?

Figyelt kérdés
bármi féle infónak örülnék, de csak olyan aki, de csak olyan aki tényleg ért hozzá.
2017. okt. 10. 21:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Jobb mint a semmi , eredetileg orosz " önvédelmi " rendszer aminek a sambo az alapja és katonáknak oktatják.A civil az lóf.sz karikára vágva . Vagyis kevés dolgot érsz el vele . Ha önvédelem a cél akkor neked olyan dolora van szükséged ahol van sparring . Csak akkor tanulsz meg bunyózni ha gyakorlod és nem egymást símogatva .
2017. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
másképp oktatják a civileket, ez nem csak régen volt így?
2017. okt. 11. 13:35
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Nemcsak régen
2017. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ma beszéltem egy emberel aki volt egy alkalommal, és azt mondta, hogy testre puszta kézzel ütik egymást erősen, így se tartod hatékonynak? csak mert hívott engem is, de érdekelne egy tapasztaltabb ember véleménye is, mert a barátom-se az, és nyilván minden oktató azt mondja, hogy az övé hatékony.
2017. okt. 11. 18:25
 5/23 anonim ***** válasza:
Le kell menned és meg kell nézni . Így saját magad tapasztalod meg hogy mennyire elégíti ki igényeid .
2017. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Tudtommal Macbeth sem volt Systema edzésen még. Az a helyzet, hogy nem ismertem ezt, de néztem róla videókat és tapasztalt szemmel nézve, a harci stílusokban jártasan mondom neked, hogy sírnom kellett. Az a "kalapácsszerű" ütés egy vicc, meg, hogy hogy színészkednek benne. Nem jó. Önvédelmi értéke nem sok, pláne, hogy ütni is rosszul tanít meg. Sokkal jobban jársz egy Boxszal, vagy Wing Chun/Tzunnal, vagy esetleg Krav Magával.


Az, hogy az orosz hadsereg mit használ, az egy dolog. Azok is a Box ütéseit használják és nem ezt. Ha ez mellett elmész Boxra, akkor rendben van. De amúgy nem ajánlom. És barátodnak is javaslom, hogy mielőtt sok pénzt fektetne bele, nézzen utána egy küzdősportnak. Thai Boxon például védőfelszerelés nélkül rúgják a tested. Úgyhogy nem, nem ajánlom. Azt valóban megteheted, hogy lemész edzésre és kipróbálod, de mivel laikus vagy, te nem fogod azokat észrevenni, amit mondjuk én észrevennék, így valószínűleg ott ragadnál abban a hitben, hogy az jó.


Úgyhogy nem ajánlom, semmiféleképpen sem, pláne, hogy az önvédelmi szituációk nagyjában a Box is több, mint elég.

2017. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Tudtommal levegő te még azokat a stílusokat se ismered rendesen amelyeket látogattad . És igen én nem voltam de egy spanom igen . Katona volt az oroszoknál egy csereprogram keretén belül és ott ők ezt tanulták . Mesélt sok dolgot .
2017. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Tudtommal levegő te még azokat a stílusokat se ismered rendesen amelyeket látogatta"


Ezért is szakítottam meg veled a kapcsolatot, mert az értelmi szinted túl alacsony volt, és immáron látom, hogy jól tettem. Amiket csináltam/csinálok, azokat tökéletesen ismerem, azokon kívül meg még van egy rakás stílus, amiket megint csak ismerek.


Az, hogy a te barátod miket mesélt, az egy dolog. De az összes ilyen önvédelmi rendszer néven futtatott valami pont nem jó semmire, mert éles harc és rendes technika gyakorlás nincs benne. Önvédelemre rendes harci stílusok kellenek, amiknek az edzésükön full kontakt sparring van. Ilyenek a küzdősportok és a jól oktatott harcművészetek is.


Röhej, Macbeth, hogy ezt neked magyarázni kell... De te akarod oktatni a népet... Menj az ezotériába és segíts azoknak az embereknek, akiket megszállt valami, ahhoz lehet, hogy tényleg értesz.

2017. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Te ismersz ? Ja azért ajánlottad a japán jitsuból meg innen onnan összelopkodott technikákból álló krav magát . Meg hogy thai boxon meztelen végtagokkal támadják egymást . És ki ne felejtsem Kína majdhogynem hulladékát a wing stílust és a Boztepe féle tzun-t . De bárki megmondja hogy a sz.rhoz se értel nemhogy a küzdősportokhoz .
2017. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Megszakítottad igen , mert mondtam nem értesz az escrimához . Be is bizonyosodott hogy igazam van . Miért is ? Nem azt írtad hogy irreálisnak tartod a fegyver elleni küzdelmet ? Ha akarod megkeresem egy két írásod hogy aki ide látogat maga dönthesse el értesz e valamihez.
2017. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!