Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha elkezdek küzdősportra...

Fullteam kérdése:

Ha elkezdek küzdősportra járni, annak mikor lesz eredménye?

Figyelt kérdés
Szeptembertől küzdősportra fogok járni,és az a kérdésem,hogy mennyi idő alatt jutok el odáig,hogy meg tudom magam védeni az utcán,ha pl rámtámadnak?
2010. aug. 27. 23:01
 1/9 McKúr válasza:
milyen küzdősportra mész? attól függ
2010. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hát egy tipp nagyon kitartónak kell lenned én Taekwondo-t és Aikidó-t csináltam mind kettőt fél évig az ember sokszor kap lecseszéseket ezeket nem szabad magadra venni ,azért van ,hogy fejlődj. Én nagyon szerettem mind kettőt kb fél év után voltam vele úgy ,hogy volt egy két technika ,amivel elszórakoztam poénból a haverokkal ,de úgy isten igazából legalább 4 év ,hanem sokkal több kell ahhoz ,hogy megtud védeni magad és még akkor is jobban jársz inkább ,ha tudsz futni.
2010. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 McKúr válasza:
az előzőnek eléggé igaza van. igazság szerint én thai boxolok. na az az igazi ami megtanít verekedni gyorsan, mondjuk úgy, hogy 2 hónap után ha van hozzá egy kis érzéked, meg tudsz nyilvánulni utcaibunyóban, úgy h közben eltöröd pár testrészedet. de akárhány évig is gyakorlod mindezeket az edzőm mondta jól: akármilyen jó bunyós vagy, éjjel odajönnek, szemedbe löttyintik a piát és vége. ha meg kés van nála akkor meg pláne. ha kötekednek csak úgy az utcán, akkor fél éves box tudás is elég, és sose felejtsd el, hogy amelyik kutya ugat, az sosem harap! mindig az fog ütni, akitől nem várod, de az nagyot
2010. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Harrr ***** válasza:

"és még akkor is jobban jársz inkább ,ha tudsz futni."



Jártam már pár küzdősportra, kerestem a nekem megfelelőt. A mesterek ezt mindig elmondták, mert a sok hülye gyerek Rambonak képzelte magát, meg "zsánklódvándámnak" egy hét edzés után, és eljöttek egy egy bunyó után összeverve edzésre, hogy HÉ , ez nem ér semmit !



Eredménye? Fél év, év után is látható már, de azért ez is, mint minden sport, évek munkája.

2010. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Küzdősport és vérmérséklet függő a dolog.Ha olyanra fogsz járni,amiben van full contact és fejre is ütés,kb fél év.

De egy alap emberismeret sem árt,mert ha már látod,hogy lesz valami,akkor nem várod meg amíg kialakul a helyzet,hanem elsőnek ütsz.

2010. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alapból évek, hogy tényleg stabilan és hatékonyan tudd használni a tanultakat akár éles helyzetben. Ekkor már jobb esélyekkel indulhatsz ha az utcán rád támadnak, feltéve, hogy:

- nem fagysz le, mert egész más dolog az edzésen vagy versenyen mentálisan rákészülve használni a technikákat, és más éles helyzeteket lereagálni, és kezelni a hirtelen stresszt. Erre nem fognak téged küzdősporton felkészíteni.

- ha egy az egy ellen mész, mert több ellen nagy harcművészként sincs sok esélyed, ha nem tök bénák, vagy te nem vagy annyival jobb.

- ha szemből támadnak meg, és van időd/esélyed reagálni

- ha nincs fegyverük.

- ha épp olyan körülmények között vagy (pl. én megnézném, ahogy egy keményebb farmerban, jobban beöltözve nyújtás nélkül elkezdesz taekwandos fejrúgásokat nyomni...)

- ha a másik nem lep meg valami olyan mocskos húzással, amiről te még az életben ne is hallottál edzésen (példa volt a szembelocsolás valami folyadékkal, de alapból a küzdősportok bizonyos szabályrendszerek szerinti versenyekre készítenek fel, aztán meglepődsz, amikor a másik elkezd harapni, a golyóidat morzsolgatni, szemet nyomni, birkózni, vagy bármit, amire nem vagy felkészülve)

- ÉS A LEGFONTOSABB: ha nem hiszed azt, hogy mert te X éve csinálsz valami küzdősportot, ezért szupermen vagy, akit nem lehet legyőzni (egy küzdősportot tanult emberke gyakran sokkal rosszabb esélyekkel kerül ki épségben egy zűrös szituból, mert azt hiszi, hogy ő kemény gyerek, aki mindent izomból lenyom, egy egyszerű mezei ember meg tudja, mikor kell elrohanni)


Viszont minden küzdősport egyik alapja, hogy a lábaid erősek legyenek, meg jó kondid legyen, szóval valszeg gyorsabban és messzebb fogsz tudni elfutni, minthogy el tudjanak kapni.

Ez mindenképp hasznos.

2010. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Box az amivel leggyorsabban eljuthatsz oda, hogy megvédd magad.


Tömeged rengeteget számít. Utcán nincsenek súlycsoportok, ha gyenge felépítésed van, akkor igencsak jónak kell lenned, hogy ütőképes legyél. Ha erős, nagy darab vagy, akkor hamarabb elérhetsz oda, hogy ütőképes légy.


Többiek is jókat írtak.


Utcán nincsenek szabályok. Sokszor az nyer, aki a leggátlástalanabb. Tökön rúg pl. Vagy fegyvert használ.

2010. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 McKúr válasza:
91%
jah, és ha utcán szeretnél mindenképpen legénykedni, akkor azt is gyakorolni kell. az öklödet tuti erősíteni kell például, mert ha csak a vastag versenykesztyűhőz van szokva, akkor csak bababőröd van a porcok helyén pl. járj el futni. súlyzókkal növeld a robbanékonyságodat. nemcsak a tömeg számít, hanem a gyorsaság is. ha kicsi vagy és k*rva gyorsan ütsz, az nagyon nagy előny. ütsz 3-4 ütést állra és utána sprint mint az állat. kreatívnak is kell lenned. és az emberismeret sem árt tényleg. fel kell ismerned a helyzeteket, hogy melyik szituációban, milyen megoldás a legcélravezetőbb. a csírájában elfojtás tényleg nagyon jó. vagy azonnal megpróbálsz elfutni, vagy 3 másodperc múlva már késő lesz, és vagy megvernek/kirabolnak vagy megvéded magad, de mindenképpen kialakul vmi helyzet. a lényeg, h ilyenkor nagyon határozottan és hangosan kell beszélni, és ha látod h semmi sem használ elsőnek és nagyon gyorsan kell ütni. magabiztosság nagyon sokat számít, de tényleg nem úgy h supermannek hiszed magad, hanem úgy , h nem rémülsz meg, nem stresszelsz, és megpróbálod nem kimutatni az érzéseidet. ezek nagyban hozzájárulnak ezekhez. késsel meg ne vedd fel a harcot csak minimum 8-10 éves komoly önvédelmi gyakorlattal és tapasztalattal.de azt is le kell tudnod venned h vajon képes e szúrni az illető , v csak nagy pofájú. ezt le lehet szűrni. ezek mind mind nagyon fontos dolgok a túléléshez az utcán. de ha néhány bedrogozott partiarc jön oda hozzád kötekedni, nem kell mérlegelned, először üss, aztán kérdezz!!! van olyan ismerősöm boxról, akihez odamentek a cigányok a villamosmegállóba kötekedni, mondta a srác h akkor üss eg keény legyén. ütött a gyerek egy akkora parasztlengőt, h olyan ívben ütött, ami elől elhajolt az ismerősöm és úgy ütötte az állkapcsán, v fültövön. a gyerek vérző füllel kiterült, a másik két srác már ott sem volt mire felállt. ez például azt mutatja, h ha látod h csicskák az embereid, egy kis erőfitogtatás és már el is tűnnek. a másik a rokonommal történt, hangosan hallgatott mobilról vki zenét a villamoson, odaszólt h héé öreg, csendesítsd már le a telefont, nem biztos h ezt akarom hallgatni reggelről. a gyerek meg vmit mormogott, meg h te maradjál már megütlek stb, és mondta a ngybátyám h mit ugatz? gyere ide egy pofonért. a srác leszállt a következő megállónál. itt ez a magabiztosság példája. bocs a hosszú szövegért. ezekből próbáld összerakni a dolgokat, és ennek tudatában edzz, mert utcán sokkal de sokkal jobban fog fájni minden, mint edzésen.
2010. aug. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utcán hosszú évek tapasztalat segít, illetve a gátlástalanság. Én 13 év küzdősport és harcművészet után is elsőnek az ellenfél szemébe öntöm a söröm, tökönrúgom, és nekidobok egy széket, hiszen az utcán nincs fair play, teljesen más mint az edzés, és más se lesz fair veled szemben...
2010. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!