Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kerekek tényleg nem eshetnek...

A kerekek tényleg nem eshetnek le?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a Forma 1-ben nem eshet le az autók kereke, mert ha leesik, akkor megbüntetik őket?

Ez igaz? És ha igaz, akkor miért van ez a szabály?

Nem épp a legbiztosabb forrásból tudom, úgyhogy lehet nem biztos.

Ne tessék ezért szét szidni engemet.



2021. aug. 1. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem. Nyilván ki vannak találva ezek is, ahogy a repülőgép se hagyja el a szárnyait csak úgy.
2021. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mármint, ha baleset van.
2021. aug. 1. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha balesetnél szakad le a kerék, azért, ha jól tudom nem büntetik a csapatot. De rögzíteni kell, ezért látod egy baleset után, hogy húzza maga mellett egy "zsinóron" a kereket, de ha megnézel egy régi balesetet, ott látod, hogy repked össze-vissza. Azért kell rögzíteni, mert rohadt veszélyesek a repkedő kerekek, többször is okoztak halálos sérülést.
2021. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. aug. 1. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, egy kevlár zsinór tartja meg a kerekeket, ha leszakadnának a felfüggesztésekről. Nyilván ez sem terhelhető a végtelenségig. Egy koccanásnál megfogja, de egy durva becsapódásnál már ez is elszakadhat.

Ha pedig a kerékcserekor rosszul rögzítik a kerekeket, azért büntetnek igen. Volt már olyan baleset, ahol egy elszabaduló kerék talált el valakit. Egy ilyen keréknek van súlya és sebessége, azaz mozgási energiája nem kicsit. Nem egészséges ha valakit eltalál.

2021. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!